Президент США Джо Байден у четвер, 9 грудня, після розмови з українським президентом Володимиром Зеленським обговорив із лідерами “Бухарестської дев’ятки” нарощування російських військ на кордоні з Україною. Про це повідомили у Білому домі.

Відзначається, що американський лідер провів телефонну бесіду з метою “підкреслити прихильність Сполучених Штатів трансатлантичній безпеці і священного обов’язку в рамках п’ятої статті статуту НАТО про колективну оборону”.

“Лідери обговорили дестабілізуюче нарощування Росією військових сил біля кордонів з Україною і необхідність єдиної, підготовленої і рішучої позиції НАТО щодо колективної оборони союзників по НАТО”, – йдеться в повідомленні.

Президент Байден підкреслив прихильність США продовженню тісних консультацій і координації з усіма трансатлантичними союзниками і партнерами в роботі над деескалацією нинішньої кризи за допомогою стримування, оборони і діалогу.

За даними пресслужби Білого дому, участь у розмові взяли президенти Болгарії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, а також прем’єр-міністр Чеської Республіки і прем’єр-міністр Словаччини. Розмова тривала 40 хвилин.

Нагадаємо, під час розмови з Володимиром Зеленським, Глава Білого дому запевнив співрозмовника, що Вашингтон рішуче відреагує на будь-які агресивні дії Росії щодо України.

Крім того, американський лідер підкреслив, що США готові підтримувати заходи щодо активізації переговорів стосовно Донбасу у вигляді Мінських угод та Нормандського формату і що жодні рішення щодо України без Києва не прийматимуться.

Байден та Зеленський дійшли згоди, що конфлікт між РФ та Україною краще врегулювати дипломатичним шляхом і закликали Москву до деескалації напруженості.