Військовий експерт Олег Жданов вважає, що російським військам не вдасться досягти свого основного завдання в даний момент — дійти до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей.

Він наголошує, що наразі лише 4-5% території Луганської області залишилось неокупованою, проте в Донецькій області цей показник набагато вищий, і досягнення адміністративного кордону є нереалізованим завданням для російського командування. Він також зазначає, що між Кремлем і Міністерством оборони РФ відбуваються дискусії, і начальник Генерального штабу Росії Валерій Герасимов настоює на негайній мобілізації.

За словами Жданова, темп просування російських військ падає з кожним тижнем, і будь-яке ослаблення фронту може призвести до його просідання. Зараз ситуація в стратегічному плані знаходиться на рівні балансу, з невеликою перевагою на боці російських військ.

«Можна констатувати, що видихнувся наступ. І для того, щоб його відновити, немає ні сил, ні засобів. А якщо вони почнуть перекидати війська на інші оперативні напрямки, то ми почнемо тиснути, проводити контрнаступальні дії. Будь-яке ослаблення фронту може спричинити його просідання. Сьогодні ситуація в стратегічному плані балансує. 50 на 50», — додав Жданов.

Жданов також вважає, що Збройні сили України майже досягли паритету на фронті, і, хоча є деяка перевага у російської сторони на деяких напрямках, більшість інших напрямків залишаються статичними.

Попри заяви різних представників про можливий наступ, ознак підготовки окупантів до спроби атаки на півночі України наразі не спостерігається, зазначають представники Сил оборони.

Речник Національної гвардії Руслан Музичук заявив, що ударних угруповань на території Білорусі або суміжних областей Росії вздовж кордону з Україною наразі не спостерігається.

За словами речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка, у Росії може бути певне угруповання навпроти Чернігівської, Сумської та Харківської областей, але їхні сили наразі недостатні для масштабного вторгнення в Україну.

Військовий експерт Олександр Коваленко зазначив, що ці угрупування призначені для прикриття 700 км кордону з Україною, і вони не можуть бути використані для атаки.

«Зараз там немає формування, яке можна використати для вторгнення. Вони не можуть впоратися з РДК і Легіоном Свобода Росії — навіть для цього не вистачає людей», — стверджує він.

Експерт Defense Express Іван Киричевський додав, що наразі росіяни не мають додаткових ресурсів для формування ударних угруповань і наступу на додаткових напрямках. Він навів шість умовних напрямків активних дій російських військ, проте наголосив, що ресурсів для атаки на нові напрямки недостатньо.

Отже, наразі відсутній належний обсяг ресурсів для російського наступу на півночі України.

«Немає в росіян зайвих 50 000 військовослужбовців, щоб їх послати в атаку на Чернігівську область», — переконаний аналітик.

Згідно з висловленнями експертів, росіянам вистачить сил для проведення невеликих диверсійно-розвідувальних операцій на території України. Такі групи можуть заходити на незначну глибину українського території. Активність диверсійно-розвідувальних груп в прикордонних областях України є практичною буденністю.

Спостерігаються найбільші активності ворожих диверсійно-розвідувальних груп в Сумській області, а також у Харківській області. У Чернігівській області таких спроб помітно менше, але і тут можливість появи ворожих диверсійних груп є завжди.

«Найактивнішим напрямком тут залишається Сумська область. Активність ворожих ДРГ фіксують і в Харківській області. У Чернігівській таких спроб спостерігається менше. Але в будь-який момент ворожі ДРГ можуть з’явитися і там також», — зазначає він.

Сили оборони України постійно займаються заходами, спрямованими на посилення захисту північних кордонів. Ці заходи включають у себе зміцнення військової присутності та будівництво фортифікаційних споруд, як повідомляє речник Національної гвардії Руслан Музичук.