Печерський райсуд Києва ухвалою від 23 грудня заарештував корпоративні права та нерухомість, що належать колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишину.

Ухвала опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд заарештував:

— частку в розмірі 9,99% у структурі власності АТ Банк Авангард через компанію Westal Holdings LTD;

— частку в розмірі 100% у статутному капіталі компанії Лозонско Файненс ЛТД (Британські Віргінські острови);

— частку в розмірі 9,99% у статутному капіталі компанії АйСіЮ Холдінгз Лімітед (Британські Віргінські острови);

— частку в розмірі 9,99% в статутному капіталі Westal Holdings LTD (Кіпр);

— земельну ділянку в селі Чайки Київської області площею 0,039 га;

— частину житлового будинку в селі Чайки;

— частину земельної ділянки в селі Чайки;

— домоволодіння у Львівській області.

В Банку Авангард заявили сьогодні, що Демчишин «не є ні прямим, ні опосередкованим власником акцій банку, і не був ним на момент винесення ухвали суду про арешт його майна».

«Інформація про нібито володіння Володимиром Демчишиним міноритарною часткою в АТ Банк Авангард (через компанії Westal Holdings Ltd та ICU Holdings Limited, які прямо та опосередковано володіють 100% акцій банку), яка наведена в ухвалі Печерського районного суду Києва від 23 грудня 2021 року, є помилковою. Банк вже сповістив про це суд у відповідному клопотанні», — йдеться в повідомленні.

На сайті Нацбанку вказано, що станом на 26 листопада по 50% опосередковано належить співвласникам ICU Макару Пасенюку та Костянтину Стеценку через компанії Naremius Holdings Ltd та Filtesa Holdings Ltd. Ці дві компанії володіють по 50% ICU Holdings Limited, якій належить 100% компанії Westal Holdings Ltd. Остання є 100%-им власником банку Авангард.

Станом на початок минулого року Демчишину належало 9,99% в ICU Holdings Limited через Lozonsco Finance Ltd, свідчать дані на сайті НБУ.

12 листопада СБУ вручила підозру ексміністру енергетики за статтею “сприяння тероризму”. 8 грудня Печерський районний суд дозволив затримати Володимира Демчишина.