Російський президент Володимир Путін наголосив, що заяви президента України Володимира Зеленського про те, що партія Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – за життя» отримує закордонне фінансування – це «переслідування опозиції».

Про це Путін сказав на Східному економічному форумі у Владивостоку.

Зокрема, Путін заявив, що такої заяви не бачив, але «якщо вона була – це означає, що чинна на сьогодні влада в Києві ризикує наступити на ті самі граблі, на які наступало колишнє українське керівництво в особі колишнього президента пана Порошенка».

«Якщо сьогоднішня влада розпочне з переслідування опозиції – то нічого доброго з цього не вийде. Наскільки я собі уявляю, а це так і є – це парламентська опозиція, що має за собою довіру значної кількості виборців і підтверджена під час демократичних виборів і голосування», – сказав Путін.

На його думку, було б дивно, якби розпочалося «якесь закручування гайок у цьому сенсі». Він підкреслив, що представники цієї партії «не бігають по площах, не вимагають неможливого, працюють в рамках Конституції України, в рамках чинного закону». «Було б великою помилкою, якби робилися спроби заважати реалізації їх конституційних прав», – сказав Путін.

Зазначимо, що 31 серпня президент Володимир Зеленський в інтерв’ю на телеканалі “1+1” у програмі “100 днів президента України” заявив про наявність інформації про обсяги і джерела фінансування партії «Опозиційна платформа – За життя» та телеканалів, пов’язаних з її представниками, і це стане «дуже гучним історією».

«Партія Медведчука, там є ще велике питання, це його партія, або там тимчасове об’єднання і хто вони такі. Є велике питання, звідки у них гроші на фінансування партії, звідки гроші на фінансування каналів. У нас є відповіді – обсяги кеша (готівки), звідки і з якої країни вони все це отримують. І це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться», – заявив Зеленський.

Не можемо не зазначити, що Президент РФ заявляє, що Україна та Росія підходять до «фіналізації» переговорів щодо обміну утримуваними особами.

«Ми фіналізуємо наші переговори з приводу обміну. Думаю, що він буде досить масштабним, і це вже було б хорошим кроком вперед у бік нормалізації», – сказав Путін, відповідаючи на запитання, коли відбудеться обмін між Україною та Росією.

При цьому він зазначив, що народний депутат України Віктор Медведчук особливо переживає за кількох фігурантів, які перебувають у місцях позбавлення волі в РФ.

«Нам досить складно було приймати рішення стосовно конкретних людей, але, виходячи з міркувань гуманності, ми підходимо до фіналізації переговорів, які ми бачимо, в тому числі з офіційною владою», – сказав Путін і підкреслив, що найближчим часом це стане відомо.