Наші захисники докладають якнайбільше зусиль для того, щоб на Півдні ворог почувався максимально “комфортно”. Щоденно їх обстрілюють як з артилерії, так і з авіації, примушуючи втікати.

В ефірі одного з телеканалів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів, яка зараз ситуація в регіоні. Він зауважив, що ЗСУ продовжують ефективно знищувати ворога.

Наші військові чудово розуміють, яким було слабке місце ворога. Тож і по ньому ефективно били. Й оскільки в окупантів уже нема ППО, то ЗСУ значно легше завдавати ударів по загарбниках.

Ми бачимо, що артилерія знищила системи ППО, тож авіація може заходити до лінії фронту та знищувати окупанта по лінії фронту. В окупантів дуже слабкі позиції, настрій дезертирства,
– наголосив Хлань.

Він також зауважив, що ворог зараз максимально активно шукає плавальні засоби. Їх купують у місцевого населення та навіть відбирають силою. А все тому, що з їхньою допомогою можна буде перетнути Дніпро, якщо буде необхідність втікати.

Передовсім слід розуміти, що знищені мости завдали чимало проблем для ворога. Він буквально не може перекидати зброю, техніку та навіть продовольство з Лівобережжя, себто – росії.

Тож окупанти щоденно стають слабшими, а їхня мотивація воювати скорочується. Підіграє цьому ефективна робота авіації, яка завдяки знищеним силам ворожих ППО, ліквідовує польові склади окупантів.

Зазначимо: Колишній пресофіцер Генерального штабу ЗСУ, потім офіцер Управління цивільно-військової співпраці ЗСУ Олексій Мазепа, що до російського вторгнення 16 років жив та служив Україні в Криму, поділився своїм баченням шляхів повернення тимчасово окупованого росіянами українського півострова

Розмову з ним оприлюднив проєкт “КримРеалії”.

“Я вважаю себе кримчанином. І ми разом із сім’єю обов’язково повернемося до Криму після нашої перемоги”, – каже військовий.

“Ми все одно повернемося до Криму, де на нас чекають. Тим же, хто вирішили стати колаборантами і підтримують ворога, а також воюють на його боці, можу сказати, що кожного знайде те покарання, на яке вони заслуговують”, – запевнив офіцер.

При цьому він не виключив боїв на півострові.

“Крим має бути звільнений тими засобами, які будуть нам доступні на той момент. Сьогодні військові дії фактично відбуваються на всій території України. Тому, в разі потреби, вони можуть переміститися і на територію Криму як частини України. Якщо російські окупанти не складуть зброю і не залишать територію Криму, якщо для її звільнення потрібні будуть бойові дії, то вони, на мою думку, будуть”, – пояснив офіцер ЗСУ з Криму.

Перемогою України, на думку Олексія Мазепи, буде визволення всієї України, включно із тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, а також Кримом.

Перемогою над Росією він також вважатиме повернення всіх українських військовополонених та політв’язнів, які утримуються у Росії, засудження винуватців нападу на Україну міжнародним трибуналом та “створення умов, щоб подібна агресія та війна були неможливими в майбутньому”.

До всього, військовий експерт, учасник миротворчих місій в Косово та Іраку Сергій Грабський вважає, що обмеженими силами та засобами ЗСУ наносять ураження противнику і ворог вже не розглядає проведення наступальних дій на Херсонському плацдармі

“ЗСУ завдали удару по окупованих Генічеську й Новоолексіївці й це мене дуже потішило. Я з гордістю усвідомив, що ми тепер перекриваємо Крим. Тобто ми можемо завдавати удару й на Херсонському і на Мелітопольському напрямках.

І це серйозно вплине на перебіг бойових дій. Ураження об’єктів на двох вузеньких перешийках виходу з Криму перетворює Крим з бази забезпечення російської агресії у північному Причорномор’ї на острів Крим, який стане глухим кутом. У ньому будуть зосереджені великі сили та засоби, які неможливо буде використовувати”, – пояснив Грабський.

Військовий експерт також додав, що росіяни застрягнуть у Криму і не зможуть нічого зробити зі своєю зброю.

“Наступати з Криму важко. З урахуванням тих сил та засобів ураження які має Україна, ми можемо діяти ще більш ефективно тому, що у нас є простір для маневру”, – зауважив Грабський.