Понад 60 тисяч переглядів у соцмережах набрало відеозвернення студента 6-го курсу Запорізького державного медичного університету Дмитра Дюженка до Президента України. Хлопець виклав його на своїй сторінці у мережі Instagram. У ньому розповів про ситуацію з фінансуванням Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні, де він 3 роки працює медбратом у відділенні дитячої реанімації. Каже, зараз у медиків велике навантаження, а зарплати мізерні. А після шостої вечора студентам доводиться ще й виконувати функції санітарок.

«Все, що пов’язане з пацієнтами – це моя праця. Годування дітей – це мої обов’язки. Але для того, щоб принести їжу, з відділення треба вийти. Цим мають займатися санітарки. У випадку, коли дитину привозять з ДТП, і потрібні пробірки чи ще щось необхідне, це, також, повинні робити санітарки, адже я не можу вийти з палати, тому що мені необхідно робити все, аби врятувати життя дитини. Санітарка працює до 6-ої вечора. Після шостої ще багато годин до 8-ранку і у будь-яку секунду може статися будь-яка ситуація, і я не можу залишити дітей одних у палаті», – говорить студент 6-го курсу ЗДМУ Дмитро Дюженко.

Слова Дмитра підтвердив і директор Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні Юрій Борзенко. Каже, що дійсно студенти виконують функції санітарок, а зарплатню за це не отримують. Юрій Борзенко пояснює це тим, що лікарні не вистачає фінансування, до того ж половина медпрацівників у закладі зараз знаходяться на карантині.

Цьогоріч у квітні, травні та червні обласна дитяча клінічна лікарня фінансуватиметься лише на 50% у порівнянні з цим періодом у минулому році. Директор каже: головне завдання – попри всі труднощі – зберегти штат працівників. Наразі скорочені усі виплати. Це для того, аби хоч якось матеріально забезпечити працівників. Область фінансує комунальні послуги, а заробітні плати – Національна служба здоров’я України. Юрій Борзенко говорить, що неодноразово туди зверталися, але марно.

У своєму відеозверненні Дмитро також підіймає тему медичної реформи. Хвилюється, що після її впровадження не зможе влаштуватися за фахом. У майбутньому студент планує стати лікарем-анестезіологом.

«Я – студент 6-го курсу, у червні я отримаю диплом і маю вступити в інтернатуру. Ця реформа призвела до того, що через відсутність фінансування я не зможу влаштуватись в жодну лікарню, тому що лікарні не беруть інтернів. Нас 8 тисяч випускників. Куди нам йти – ніхто не каже. У МОЗ мовчать. Ми до МОЗу їздили два рази, але нас ніхто не почув. Реформа вступила в силу», – зазначає говорить студент 6-го курсу ЗДМУ Дмитро Дюженко.

Студент-медик, який у світі один із найдорожчих, у нас найдешевший. Це ганьба повна, – каже представник української експертної медичної спільноти Костянтин Надутий. За його словами в Україні хороші спеціалісти, але вони недооцінені – як на етапі навчання, так і на етапі роботи.

Відео Дмитра викликало великий резонанс. Студент отримує повідомлення від медиків з усієї країни. Пишуть, що не лише у Запоріжжі така проблема, вона є у кожному регіоні України. Тому Дмитро Дюженко закликає медиків не мовчати, а приєднатися до його звернення і про їхні проблеми почують представники вищих щаблів влади, від яких залежить хід медичної реформи в державі.

Після публікації відеозвернення медика національні телеканали звернули увагу на проблему, а міністр охорони здоров’я пообіцяв відреагувати на проблеми озвучені студентом.