ЗСУ щодоби завдають рф втрат більше, ніж окупанти отримали за 8 років у Сирії.

Таку статистику наводить «The Economist».

ЗСУ, попри чисельну і технічну перевагу російських окупантів, в середньому за добу завдає Росії набагато більше втрат, чим російська армія зазнала за всі вісім років боїв у межах Сирії. Зокрема відзначається що протитанкова зброя, яка є в розпорядженні українських захисників, виявилася серйозною перешкодою для просування росії на Півночі й Сході нашої Батьківщини.

“Комусь це може здатися дивним. На папері військовий бюджет України менший, ніж у міста-держави Сінгапуру”, — зазначає він.

На такий матеріал оперативно прореагував керівник офісу президента України Андрій Єрмак.

“Ми на своїй землі та маємо професійну армію, яка знищує ворога щодня. І так буде до нашої перемоги”, — підкреслив голова Офісу президента.

Однак, на жаль, наші військові теж зазнають втрат, хоч і значно менші. Всупереч статистиці від українських офіційних джерел, російська федерація намагається просувати фейки, наче Україна також зазнає значних втрат. Проте радник голови Офісу президента Олексій Арестович спростував озвучену російською стороною дезінформацію, що начебто втрати України вже перевищили 20 тис. загиблих військових.

“Ми точно знаємо наші втрати до однієї людини. Ми їх скажемо потім. Наразі президент озвучив приблизну цифру. Вона набагато менша від російських втрат. Приблизно у 8–10 разів менше”, – сказав радник голови ОП.

Президент Володимир Зеленський назвав приблизну кількість загиблих та поранених військовослужбовців ЗСУ. За словами президента, на війні з Росією загинули 2 500 – 3 000 українських військових. Своєю чергою Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний навів дані, згідно з якими втрати ЗС рф у першій Чеченській війні у 1994-1996 роках становили 5042 особи, у другій Чеченській війні, яка тривала у 1999-2000 роках, — 7425 осіб.

Станом на 17 квітня ЗСУ знищили 20300 російських військовослужбовців, 773 танки, 2002 ББМ, 165 літаків та багато іншої техніки. Тому радник голови ОП Арестович також відзначає, що в окупантів серйозні проблеми з технікою.

“Замелькала російська техніка на платформах, що йдуть із Росії. БТР-60 це з відкритим верхом. Град-1 це на ЗІЛах така установочка. Загалом це техніка 60-х років. Це питання про те, що “ми зараз мобілізуємось і весь світ в труху”, — сказав Арестович.