“Розпочався 2020 рік. Майже 8 місяців здійснює повноваження нова влада – час уже достатній, щоб можна було зробити деякі висновки.”

Такими словами почав свій пост у соціальній мережі Фейсбук перший Президент України Леонід Кравчук.

Далі подаємо його слова в оригіналі:

“На мою думку є всі підстави узагальнити: влада відповідно до реальної ситуації визначила новий політичний курс спрямований на реконструкцію, модернізацію України і почала його здійснювати. Позитивні результати тут переважають. Хоч чимало проблем вирішується поспіхом, мляво, або не вирішується зовсім.

Нерідко представники, і перш за все, центральних органів влади роблять безвідповідальні заяви, зловживають різними «прожектами», припускаються некоректної або й недостойної поведінки.” – заявив Кравчук

“Потрібно, щоб діяли антикорупційні Закони і працювали антикорупційні органи, які нерідко підміняються антикорупційними домовленостями, змовами, різними інструкціями, бюрократичною тяганиною.

Я знаю, що владі і Президентові України нелегко.  Але йде боротьба і слід перемагати лише конкретними позитивними справами.

Тут Президент України має продемонструвати суспільству характер та рішучість і навести порядок у владних кабінетах, притягнути чиновників до відповідальності. Вони мають знати, що Державу творить народ, а вони служать людям і не можуть вимагати від нього якогось особливого життя” – додав перший Президент.

Також Леонід Кравчук зазначив, що затягувати вжиття рішучих кроків у вирішенні цього та інших завдань просто небезпечно і той, хто цього не розуміє, фактично працює проти Президента України, проти його виборчої програми. Почне проростати зневіра до можливостей влади, що стало, власне, Ахіллесовою п’ятою президента Порошенка.

 
“Якщо негайно не розпочати діяти рішуче проти корупціонерів, діяти за Законом, то добитись об’єднання українського суспільства і крок за кроком вирішувати, перш за все, соціально-економічні та інші питання буде надзвичайно складно, а то й неможливо.

Ми повинні самі твердо вірити, що світло української революції 1990-1991 років запалив ніхто інший, а українськи народ, що він став рушійною силою ліквідації СРСР, утворення незалежної Української Держави. 

Мої спілкування з людьми різних позицій, різних поглядів, аналіз публічних заяв, виступів громадсько-політичних діячів, моніторинг засобів масової інформації дають підстави стверджувати, що люди чекають від влади, особисто від Президента України рішучості та сміливості.

Хай Вам щастить, пане Президенте, я завжди буду з тими, хто хоче добра Українському народові і готовий до практичних дій, бо Україна для мене є найдорожчою цінністю.” – закінчив звернення перший президент України.