Детективи НАБУ повідомили про підозру ще чотирьом особам у справі про розкрадання 92 млн грн бюджету Одеси під час купівлі будівлі заводу “Краян”, в якій фігурує і мер міста Геннадій Труханов.

Про це повідомили на сайті Національного антикорупційного бюро.

Варто зазначити, що оголошення підозр відбулося у п’ятницю, 24 січня. Слідство вважає цих осіб “фактичними організаторами та контролерами” злочинної схеми.

Повідомляється, що тепер загальна кількість підозрюваних у справі складає 12 осіб, 8 з яких, включно з Трухановим, є обвинуваченими.

Дії нової черги підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) КК України.

Йдеться про:

– фізичну особу, як здійснювала фактичний нагляд за ТОВ “Девелопмент Еліт” у схемі;

– двох фізичних осіб, які координували взаємодією учасників схеми;

– фізичну особу-пособницю, представницю групи осіб, які мають вплив на низку посадовців Одеської міської ради.

Як встановило слідство, одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами Одеси на 92 млн грн.

Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завідомо завищеною вартістю.

В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає в ОРЛО.