Українська армія нанесла настільки значні втрати російським окупантам, що їм доводиться перекидати на рубежі цілу армію для підкріплення задля того, щоб не допустити обвалу фронту. Окрім того, багато окупантів виходять з боїв пораненими, а також здаються в полон, адже не хочуть втратити життя.

Українські партизани продовжують спостерігати за прибуттям значної кількості російських військових до окупованого Криму. Цього разу багато окупантів помітили у місті Джанкой, як повідомляє військовий рух українців і кримських татар «АТЕШ».

За словами агентів «АТЕШ», ситуація з регулярним прибуттям військових до міста залишається незмінною. За їхніми даними, значна кількість окупантів потрапила на лікування до військових та цивільних лікарень, які перебувають на території окупованого Криму, прибувши з материкової України, що перебуває під окупацією.

Партизани також додають, що значні втрати Російської армії змушують Кремль проводити таємну мобілізацію для компенсації втрат та поповнення людського ресурсу. Тому багато окупантів прибувають до Джанкою з метою подальшої відправки на передову.

«Якщо ви російський військовий і бажаєте протистояти цій злочинній війні, звертайтеся до нашого координатора. Приєднавшись до нас, ви матимете можливість повернутися додому, до своєї родини, і жити вільною та успішною країною», — нагадують у військовому русі «АТЕШ».

Раніше керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Кирило Буданов, висловив переконання, що Росія фактично будує залізницю на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, ця залізнична гілка, яка сполучатиме Ростов з Кримом, може стати серйозною проблемою.

«Фактично Росія вже більше року будує залізницю, яка має з’єднати її з нашими південними тимчасово окупованими територіями. Цей процес майже завершено», — розповів керівник Головного управління розвідки Міноборони України у рамках телемарафону.

Водночас він зауважив, що це може стати проблемою для України.

«Це може стати серйозною проблемою для нас, але ми сподіваємося, що ми зможемо впоратися з цією ситуацією. У всіх нас є великий досвід у подібних ситуаціях. Це набагато простіше, ніж справа з Кримським мостом», — зазначив він.

Загалом, росіяни вирішили побудувати залізницю, усвідомлюючи, що Кримський міст буде зруйнований. Про це заявив учасник телемарафону та військовий експерт, полковник у відставці Петро Черник.

«Вони усвідомлюють, що Кримський міст зануриться під воду. Це лише питання часу. Ми розуміємо, що залізнична дорога на мосту є єдиною, що з’єднує Крим із Росією. І якщо ця дорога стане непрохідною, це дуже ускладнить ситуацію для Росії. Відновлення мосту за допомогою барж — це одне, але відновлення залізниці на суші — це зовсім інша справа», — пояснив Черник.

Експерт також додав, що незважаючи на те, що залізнична дорога має протяжність 500 кілометрів, Росія має ресурси та мотивацію для якнайшвидшої її побудови.

«Варто розуміти, що вантажівками не можна доставити всі необхідні запаси до Криму. Наприклад, залізничний вагон вміщує до 500 155-мм снарядів, тоді як вантажівка — лише до 60», — сказав Черник.

На запитання, як збройні сили зможуть протистояти залізниці, яку Росія будує на окупованих територіях України, експерт відповів, що все залежатиме від кількості ударів по ній.

«Буферна зона окупації становить 100-120 кілометрів. У Збройних Силах є спеціальні ракетні системи HIMARS, які можуть діяти на відстані до 164 кілометрів. У такій грі, де принцип полягає в нищенні, це буде дуже серйозним фактором. Росія чудово розуміє, що це стане легальною військовою метою, тому будує залізницю поза населеними пунктами», — пояснив Черник.