У Києві може повторитися Куренівська трагедія – техногенна катастрофа, що сталася в Києві 13 березня 1961 року, коли потужний селевий потік із Бабиного Яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку й призвів до численних жертв. Синю гілку метро у Києві аж ніяк не встигнуть поремонтувати за 6 місяців, як обіцяв Кличко.

Ремонт аварійної ділянки синьої гілки київського метрополітену між станціями “Либідська” та “Деміївська” планують завершити аж восени цього року.

Про це повідомив CEO холдингу MS Capital, до якого входить компанія Autostrada, яка проводить ці роботи, Максим Шкіль.

“На даний час відновлювальні роботи ведуться як всередині тунелю, так і зовні. Після того, як будуть перенесені всі інженерні мережі, розпочнеться розробка котловану для демонтажу пошкоджених конструкцій тунелю”, – додав Шкіль.

Наразі здійснюється процес буріння паль, які служитимуть основою для розвантажувальної плити, спроектованої для мінімізації навантаження на тунель. На цій плиті буде працювати важка техніка, зокрема бурові установки, які виконають буріння в грунті за допомогою буросічних пал, щоб запобігти потраплянню води у котлован. Під час виконання робіт задіяно 30 одиниць техніки.

“Відновлення перегінного тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська” плануємо завершити восени 2024. Працюємо на об’єкті 24/7″, – резюмував Шкіль.

Нагадаємо раніше повідомили, що між станціями київського метро “Либідська” та “Деміївська” будуватимуть нову ділянку тунелю на заміну аварійній.

Для роботи компанія залучила понад 500 фахівців із підземного будівництва. Наразі проект відбудови тунелю розробляють 3 групи проектувальників. Усі ці спеціалісти мають багаторічний досвід у спорудженні метро.

Рух потягів на ділянці між цими станціями було припинено на початку грудня через підтоплення та виникнення тріщин на блоках оправи тунелю.

“Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю, довжина якої складає близько 27 м, та побудувати на цьому місці новий – монолітний, відкритим способом прямокутного перерізу”, – зазначив він.