Члени ради Національного банку завтра на засіданні готуються розглянути питання про звільнення першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової.

Про це LB.ua повідомили обізнані з ситуацією джерела.

Мова йде про розгляд звільнення тільки Рожкової, але не заступника голови НБУ Дмитра Сологуба. Рада НБУ мала претензії і щодо Сологуба, проте точної інформації щодо розгляду його звільнення на завтрашньому засіданні нема.

Рожкова та Сологуб – останні заступники нового очільника регулятора Кирила Шевченка, які виконували обов’язки ще за часів попереднього голови правління Якова Смолія. Ще три заступники – Юрій Гелетій, Ярослав Матузка та Олексій Шабан – були призначені вже після вступу на посаду Шевченка.

Цікаву розкладку по цій ситуації дає тг-канал “Клименко-Тайм”.

“Першу заступницю голови НБУ Катерину Рожкову готують на вихід вже завтра? За інформацією від джерел “Лівого Берега”, члени ради Нацбанку завтра готуються розглянути питання про звільнення чиновниці, яку, в принципі, давно було пора звільнити. Як людину Гонтаревої і Порошенка.

При цьому, що стосується ще одного заступника голови НБУ, Дмитра Салогуба, до нього є претензії в керівництві, проте нібито точної інформації з приводу його звільнення поки немає, якщо знову ж таки вірити джерелу “ЛБ”.

В принципі, повторимося, це очікувано – конфлікт між новими керівниками Центрального банку і Рожкової і Ко – вже давній. Передбачувано, в МВФ також збудяться на цю новину, тому що Фонд всіляко схвалював політику екс-керівника структури Смолія. Розповідаючи про “незалежність НБУ”. У канву конфлікту ще раз нагадаємо про зухвалу реакції Рожкової на заслужену догану від керівництва – вона вважає, що в НБУ з’явилася цензура.

Наша оцінка тут проста: Невдоволення Заходу по темі Нацбанку і звільнення звідти чиновників часів Порошенка – це завжди хороший знак”.