Стало відомо, що під урожайним безпосередньо відбувся танковий бій. Це враховуючи те, що танкове протистояння у цій війні є великою рідкістю. Полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан розповів про це рідкісне військове “явлення”, чому зіткнулися наші сили подібним чином.

«Це справді рідкість, танки в основному не виходять на прямий контакт один одному. Зазвичай вони не встигають цього зробити, адже до приходу танкових груп на позиції їх намагаються знищити із засідок або артилерією, або силами авіації. Дуже рідко відбуваються саме танкові бої.

Ну ось тут через те, що росіяни за Урожайне тримаються зубами, трималися принаймні. Але утримати його було неможливо, ми обійшли його з трьох сторін і росіянам просто нічого було робити, окрім того, як йти. Тим більше, там дуже щільна артилерійська завіса наша була, вона відпрацювала там епічно. Вони ще довго відходитимуть після цього. А трималися вони за Урожайне, бо це ключ до північно-східної частини Врем’євського виступу», – ділиться експерт.

На даний момент ЗСУ мають стратегічну ініціативу на всіх ділянках фронту. В цей час українська армія проводить активні наступальні операції на Півдні, що привертає увагу значної групи окупантів на Луганському напрямку.

За словами експерта, оборонну лінію, створену на Луганському фронті, було сплановано з урахуванням можливого руху окупантів

“Коли росіяни відійдуть з Урожайного, це звільнить нам дорогу до Завітного Бажання, Старомлинівки. Урожайне нас стримувало, оскільки присутність там російських військ загрожувала лівому флангу української армії”, – мовив Роман Світан.

Взяття Урожайного також відкриває для ЗСУ можливості рухатися у Маріупольському напрямку зі сторони Вугледара.