У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який зможе заборонити будь-які контакти українських чиновників з Росією. Відповідний документ зареєстровано за номером 4136.

Як йдеться на сайті парламенту, його авторами стали ряд депутатів з «Слуги народу», а також один член фракції «Батьківщина» Сергій Власенко.

Зокрема, законопроект пропонує карати українських посадових осіб і чиновників за публічне заперечення російської агресії і окупації українських територій або ж за публічні висловлювання на підтримку незаконних дій Росії.

Також чиновникам пропонують заборонити будь-які контакти з посадовими особами Росії та так званих «органів влади» на окупованих територіях. Це дозволять робити тільки, якщо це буде стосуватися прав людини, на це дано згоду парламенту, або ж в питанні успадкування майна, розташованого в Росії і на окупованих територіях. Забороняється і участь в урочистостях і публічних заходах, які влаштовує РФ.

Окремо документ пропонує ввести покарання за публічне заперечення Голодомору, Голокосту та геноциду кримськотатарського народу в 1944 році.