Росіяни не зможуть витримати тиск українського наступу з використанням десятків і сотень західних танків, вважає Олександр Коваленко.

Незабаром Україна матиме у своєму розпорядженні потужний бронетанковий кулак, який повністю складається з 200-300 танків найсучасніших західних танків. Ця сила буде настільки потужною і значною, що на російську армію чекає справжня бійня проти найсучасніших танків світу.

Про це пише координатор групи “Інформаційний опір”, військовий експерт Олександр Коваленко.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він проаналізував останні дані про великі партії постачання танків Україні, відзначаючи отримання сучасної бронетехніки з чотирьох головних країн НАТО: США, Німеччини, Франції та Великобританії.

“Вже зараз Україна може отримати повноцінний батальйон чи навіть полк. А в короткій терміновій перспективі – бригаду. Загалом Україні може бути передано від усіх країн-партнерів до 200 Leopard 2, що відповідає 2 бригадам і може виявитися не межею. Танки зі США. (…) Подейкують про готовність Вашингтона передати Україні від 30 до 50 танків”, – зазначає він.

Таким чином, найближчим часом Україна може отримати як мінімум 2 роти французьких та британських танків, а також повноцінний батальйон/полк німецьких. За його словами, російські танки не мають шансу відобразити настільки потужний рух західної бронетехніки, яка за всіма характеристиками перевершує радянські / російські розробки.

“Загалом же перспективне постачання може становити понад 300 одиниць танків вищезгаданих моделей. 300 сучасних західних танків? Нині РВВ мають серйозні проблеми із забезпеченням своїх військ штатною комплектацією техніки. Практично кожен підрозділ недоукомплектований танками і ББМ. А самі танки – це далеко не відповідні сучасній війні Т-72, Т-80, а також Т-62. Під натиском західних  трьох повноцінних бригад, і це як мінімум, жоден пострадянський замориш не зможе підтвердити свої характеристики, що “не мають аналогів у світі”. Незабаром буде бійня”, – підкреслив експерт.

За неповний рік війни проти України приватну військову компанію (ПВК) “Вагнер” було практично повністю ліквідовано в Україні. Вона тримається виключно за рахунок вербування зеків у російських в’язницях.

Такою інформацією поділився в ефірі YouTube-каналу “Ходорківський LIVE” російський правозахисник, засновник проекту Gulagu.net Володимир Осєчкін.

За його даними, у війні проти України вибито приблизно половину професійного складу ПВК. Ще приблизно 20-25% залишили “Вагнер” з різних причин: деякі не хотіли брати участь у загарбницькій війні, інші не побажали стати жертвами “м’ясорубки”.

“Залишилося дуже небагато тих, хто був із Пригожиним і Уткіним протягом останніх 5-7 років… Якщо ФСВП перестане постачати їм ув’язнених, далі це все дуже швидко закінчиться… Немає там уже ніякого угруповання, воно розбите, зруйноване і тримається тільки за рахунок того , що вони поки потрібні і вигідні Путіну. Як тільки вони зрозуміють, що потрібно позбуватися, це швидко розчиниться, не залишиться просто нічого”, – повідомив Осєчкін.

Тільки масовий набір ув’язнених дозволяє “Вагнеру” поповнювати втрати. Однак через дуже нелюдську тактику ЧВК ресурс дуже швидко втрачається. “”Вагнер” вибудував справжнісінький конвеєр смерті, м’ясорубку, яка поглинає тисячі життів. Вони абсолютно бездумно ставляться до ув’язнених, яких вони забирають з колонії, ставляться не як до людей, а як до витратного матеріалу… Вони думають про результативність, тому що годинник шепоче Пригожину:

“Тік-так”. Терміни, які він брав для захоплення Бахмута і зміни ситуації на фронті, закінчуються. Жодного більше кредиту довіри до Пригожина немає… Нам відомо, що командири кількох підрозділів разом зі своїми вільнонайманими солдатами залишають угруповання. Позиції Пригожина слабшають”, – розповів правозахисник.

Він вважає, що вже до кінця року такої політичної фігури як Пригожин у Росії вже не буде.

Примітно, що, за даними Осєчкіна, вербуванням зеків займається не лише “Вагнер”, а й інші угруповання. Серед них він назвав ПВК “Редут”, спецзагін “Шторм”, військову частину 08807 (“народна міліція” так званої “ЛНР”). Влада РФ безжально укладає це гарматне м’ясо на українських фронтах, чудово розуміючи, що росіяни за них не спитають.