Згідно з рішення РНБО, у Верховній Раді відбулося призупинення діяльності фракції ОПЗЖ і Мінюстиції подає позов до суду, щоб заборонити цю партії. Після того, як її буде заборонено, буде вирішуватися питання і її присутності у всіх виборних органах, зокрема, і у Верховну Раду.

Про це голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах 15 квітня.

Що стосується ОПЗЖ, то фракція від 14 квітня відповідно до указу РНБО, перестала функціонувати в Раді, її діяльність була призупинено. Більше такої фракції немає. Ми очікуємо на рішення суду щодо партії ОПЗЖ. Крім цього, на наступне засідання Ради ми виносимо відповідний законодавчий акт щодо усіх партій, які пропрацювали чи працюють у режимі співпраці з агресором і щодо відповідного розпуску і покарання таких партій”, – сказав Стефанчук.

Крім того, Стефанчук висловив думку, що у Раді змінилося саме ставлення тих нардепів, які до 14 квітня були у складі ОПЗЖ. Тому що, за його словами, від 24 лютого вони “абсолютно компромісно йшли на будь-яку співпрацю і голосували за всі рішення, які необхідні для України”. Щодо співпраці з іншими нардепами, то у ВРУ різні думки щодо співпраці з депутатами від ОПЗЖ. Стефанчук каже, що вони погодилися, що “будуть діяти у межах і спосіб передбачений законом”. 

“Щодо стосується депутатів із ОПЗЖ, у нас уже 7 засідання Ради і добра половина депутатів цієї ексфракції були на місцях і голосували. Єдине, що в період воєнного часу ми голосуємо із закритим таблом. Таке рішення було ухвалене погоджувальною Радою ВРУ і тому у нас не відмічається, хто і як голосує. Але по залу десь половина цієї фракції бере постійну часть у засіданнях ВРУ. Інших немає, тому що багато з них за кордоном і вони не повернулися донині”, – підсумував  спікер парламенту.

Окірм того, він зазначив, що люди, які вчинили злочини проти держави, повині понести за це юридичну відповідальність, тому проросійським партіям більше не буде “всепрощення”.

За його словами, в Україні вже прийнято закон про колабораціонізм, який передбачає, що проросійські партії в Україні більше існувати не можуть. 

“Наступного разу ми будемо голосувати за закон про діяльність проросійських партій в межах парламенту. Безперечно, я вважаю, що більше такого загального “всепрощення” бути не може. Тому що люди, які вчинили конкретні злочини проти держави, повинні нести не якусь ефемерну політичну відповідальність, а конкретну юридичну відповідальність. Парламент працює над тим, щоб більше такого не відбулося. Ми готові поставити такі запобіжники на майбутнє”, — зазначив Стефанчук.

Нагадаємо, очільник Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що в Україні можуть звільнити депутатів , які у період дії воєнного стану перебувають за кордоном.

За Словами глави ВРУ, усіх чиновників, які не повернуться до 25 квітня можуть навіть звільнити.

“Вже прийнято рішення Кабінетом міністрів України про те, що всі чиновники, які виїхали, до 25 квітня, мають повернутися до України, інакше проти них будуть застосовані заходи відповідного дисциплінарного впливу аж до звільнення. Але ми працюємо і над іншими механізмами для того, щоб ті люди, які присягали на вірність Україні в цей складний період були разом з Україною, а не “зітхали” за нею за межами її території”, — наголосив Стефанчук.