Уряд Сербії планує з вересня 2023 почати отримувати зріджений природний газ (СПГ) з Греції, а також природний газ з Азербайджану для зменшення залежності від російського газу, про це повідомляє преслужба Міністерства енергетики та гірничої промисловості Сербії.

Сербія все ще залежить від одного постачальника. У нас є два напрямки газопостачання, але ми залежні від росії. Наш з’єднувальний газопровід з Болгарією, який буде готовий наступного року, дасть нам можливість вести переговори та отримувати СПГ з Греції з вересня наступного року, та підключитися до газу з Азербайджану, що зменшить нашу залежність (від газу з рф -ред.), – заявила глава відомства Зорана Михайлович.

За її словами, питання енергетичної безпеки – це питання розвитку держави, і уряд Сербії зробить все необхідне, щоб бути енергозабезпеченими в наступний період.

Ми не можемо знати точно, якою буде ціна на газ, тому що на ринку відбуваються тектонічні зрушення, і питання в тому, яку ціну ми зможемо узгодити на переговорах із «Газпромом», але вона точно не буде такою, як раніше, – додала міністр.

Зазначимо, що через санкції Євросоюзу РФ втратила можливість постачати лісопродукцію на близько 6 млрд доларів на рік, а переорієнтація на Китай не покриє втрати. Про це повідомляє російський Коммерсантъ.

Під санкції Євросоюзу з огляду на даних 2021 року, за розрахунками “Рослісінфоргу”, потрапило експортного товару на 6 млрд доларів. В агентстві WhatWood втрати оцінюють у щонайменше 3,8 млрд дол. На країни світу, які запроваджували будь-які санкції проти РФ за вторгнення в Україну, припадало 45,8% всього експорту лісопродукції, з яких 75% – на ЄС. Торік лісопродукції було проекспортовано на 17,5 млрд доларів, що на майже 40% більше,ніж у 2020 році. Ще 9% постачалося на ринок США, який поки не запровадив ембарго на російське дерево.

Під заборону ЄС на імпорт лісопродукції з РФ потрапили деревина та вироби з неї, деревне вугілля, деревна маса, крафт-папір та деякі види крафт-картону, а також меблі та її частини.