Новий план щодо Донбасу, який Україна розробляла спільно з Німеччиною та Францією, мають представити сторонам до кінця березня. Наразі його деталі не розголошують.

На думку речника української делегації у ТКГ, Кремль обмежений у засобах тиску, бо на нього тиснуть ЄС, США і Україна.

Варіанти для Росії

За словами Арестовича, у Росії є 3 шляхи:

  • Кремль приймає план Франції і Німеччини щодо реалізації кластерів мирного процесу. Нова ініціатива, запропонована в рамках нормандського формату, подробиці якої поки не розголошують, має бути офіційно запропонована сторонам до кінця березня.
  • Не приймає і переходить до провокування активної фази конфлікту.
  • Кремль зберігає войовничу риторику, лякає настанням, але залишається в межах нормандського і мінського форматів, тривають переговори.

Плани України

Речник наголосив, що плани є і у нас, включаючи перехід конфлікту в активну фазу.

Загальна наша стратегія: примус Кремля до переговорів у взаємодії з нашими міжнародними партнерами та готовність до можливої ​​активізації на фронті. Поки ми розцінюємо ситуацію за спрощеним варіантом 3: нагнітання, інформаційний тиск, але збереження форматів і участь в переговорах,– заявив посадовець.

Арестович додав, що будь-яку підготовку до реальної активізації на передовій розвідка побачить заздалегідь.

“Ключовий момент – прийняття або неприйняття Кремлем пропозицій Франції і Німеччини по кластерам мирного врегулювання, презентація яких повинна пройти в найближчі 2 – 3 тижні”, – зазначив політик.

За його словами, саме тоді стане ясно: зважився Кремль на принципове протистояння з ЄС і США або зберігає колишні формати врегулювання конфлікту.

Арестович підсумував, що ідеальним варіантом для Росії було б провокувати Україну. Власне, такі провокації є.

Що відомо про новий мирний план щодо Донбасу

Напередодні глава Офісу Президента Єрмак заявив, що Україна разом з західними партнерами створила мирний план щодо Донбасу.

Як зауважив політик, план лежить на столі та чекає схвалення Росією.

За його словами, Німеччина та Франція запропонували “дуже потужний крок”.

У Росії само собою переконують, що нічого не знають про мирний план щодо Донбасу, про який раніше заявляв глава Офісу Президента Андрій Єрмак. Крім того, країна-агресор заперечила, що невдовзі може відбутись зустріч лідерів “нормандської четвірки”.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко.

Який мирний план? Ми не знаємо нічого про мирний план, який запропонувала Франція і Німеччина,– сказав Руденко.