У 2019 році Кремль продовжить спроби приборкати Україну.

Про це спеціально для НАРОДНОЇ ПРАВДИ пише директор Інституту світової політики Євген Магда.

При цьому експерт назвав основні регіони напруженості у конфлікті України з Росією:

«Приборкання України, поза сумнівом, залишається стратегічним завданням на путінську четверту каденцію. І господар Кремля докладе чимало зусиль для цього. Використання Керченського мосту як найбільшого у світі шлагбаума надихає Росію на активізацію у акваторії Азовського моря. Та й очікувати спокою на Донбасі не варто, попри те, що у Кремлі розуміють: впливати на вибори в Україні набагато дешевше та безпечніше, ніж намагатися розгорнути бойові дії на її території».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, Магда зазначив, що  президентську та парламентську кампанії в Україні варто розглядати в комплексі з низки причин. По-перше, вони пройдуть за графіком, що свідчить про певну стабілізацію ситуації в країні. По-друге, пройдуть, і говорити про «київську хунту» буде менше підстав. По-третє, вибори глави держави та законодавчого органу пройдуть уперше в умовах усвідомлення значною частиною суспільства факту протистояння з Росією – тривалого та болісного. По-четверте, Росія не зможе напряму впливати на результати українських виборів, тому буде змушена створювати «бюро добрих послуг» для кандидатів у президенти та політичних партій, одночасно намагаючись дискредитувати в очах Заходу процес виборів в Україні як такий.

Маю сумніви, що зусилля Росії будуть ефективними, проте шкоди завдати вона зможе. Протидіяти кремлівському впливу можна шляхом кристалізації національних інтересів, проте розраховувати на це в умовах президентської кампанії доволі складно. Але відновлення територіальної цілісності, деолігархізація, формування позитивного іміджу України та продовження нею європейської та євроатлантичної інтеграції, поза сумнівом, мають стати пріоритетами. Буде прикро, якщо парламент, скажімо, обмежиться показово антиросійськими передвиборчими кроками, але виявиться неспроможним ухвалювати непопулярні, проте потрібні сьогодні рішення. У цьому контексті, до речі, остаточному голосуванню за внесення змін до Конституції щодо європейського та євроатлантичного курсу України мало що загрожує – воно має стати результативним, проте не означатиме просування до НАТО та ЄС у стрімкому темпі. – підсумував експерт.