На території Луганщини протягом останнього часу окупанти так і не змогли пересунути лінію розмежування, натомість ЗСУ потішили ворогів новою порцією “бавовни”.

Про це розповів голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай.

Очільник області зазначив, що нещодавно в окупованому росіянами місті Кремінна на Луганщині була “бавовна”, однак не уточнив деталей.  

“Днями “Бавовнятко” завітало і до Кремінної – про кількість окупантів на концерті у кобзона скоро буде повідомлено. Не буде спокою окупантам: бази знищуються, склади знищуються, командні пункти та казарми знищуються”, – написав Гайдай. 

Згодом Гайдай натякнув, що у місті Кремінна втретє вразили окупантів. 

“Люди кажуть, шо Кремінна втретє. Як пороблено в тих росіян”, – зазначив він. 

Голова ОВА додав, що відмінна робота наших захисників та партизанів вкотре відтерміновує плани росіян. Зокрема, на його думку, “бавовна” змушує росіян змінити плани щодо “референдумів” на тимчасово окупованих територіях – найближчим часом їх не буде.   

Зокрема, запланований окупантами псевдореферендум на Луганщині, найімовірніше, не відбудеться найближчим часом.  

«Бавовна» змушує росіян змінити плани: «референдуму» на тимчасово окупованих територіях найближчим часом не буде. Відмінна робота наших захисників та партизанів вкотре відкладає плани рашистів», – зазначив Гайдай. 

Голова ОВА також наголосив, що «не буде спокою окупантам. Бази знищуються, склади знищуються, командні пункти та казарми знищуються так само», а самі росіяни живуть у «постійному страху і не можуть почуватися вільно на нашій землі»

Щодо лінії зіткнення – позиційно лінія фронту сьогодні особливо не змінюється. Це вже триває кілька тижнів. Вплинув захист Луганської області. За ті п’ять місяців, скільки росіяни намагалися атакувати та займати населений пункт за населеним пунктом, вони дуже сильно видихнулися. Росіяни зазнали колосальних втрат як у техніці, так і в особовому складі. Багато кадировців перебили у Сєвєродонецьку. Але зараз практично вся область окупована. Є Білогорівка та Верхньокам’янка, де лінія фронту постійно хитається. Там тривають приватні та серйозні обстріли. 
 
При цьому, якщо розглядати варіант вкрай затяжної війни, Гайдай зазначив, що питання компромісу щодо Луганщини стояти не буде. 

“Не піде на компроміс президент та народ України. Якщо сьогодні дамо Путіну можливість перепочинку, він поповнить резерви, докупить, що потрібно, і знову нападе. Для нього Україна — це персональна особиста образа та проблема. Українці як нація це вічний подразник. Завжди був, є та буде. Він не зупиниться. Не можна домовлятися із шулером”, – додав він. 

В той же час окупанти продовжують показувати всі переваги “русского міра” і знищують все навколо. Окупаційна адміністрація у Луганську керується власними адміністративно-територіальними нормами. 

“Ці «норми» передбачають тотальне знищення міст, критичної та житлової інфраструктури. Втім з Попасною російські артилерійські підрозділи перестаралися настільки, що «лідер республіки» був вимушений зізнатися, що місто зруйноване на 96 % та не підлягає відновленню. Російське прислів’я  «ламати – не будувати» тут максимально доречне”, – розповів Гайдай. 

Замість відновлення «адміністрацією» прийнято рішення приєднати район до Первомайська – одного з найдепресивніших населених пунктів стабільно стагнуючої «еленерії». Таким чином «квітучий» Первомайськ обзавівся містом Попасною, смт Комишувахою, Врубівкою, селами Калинове, Новозванівка, Новоіванівка та іншими навколишніми населеними пунктами. 
 
Наразі стан справ на територіях окупованих росіянами вкрай поганий. Росія не здатна забезпечити населення, що залишилось там елементарними речима та відбудувати зруйновані ними ж міста.