Президент Володимир Зеленський вважає, що Росія намагається повністю знищити міжнародне право, аби спокійно продовжити грабувати окуповані території.

Про це він заявив під час виступу на азіатському безпековому форумі “Діалог Шангрі-Ла”.

За словами президента, з 24 лютого Росія просто намагається унеможливити вільне життя в Україні, для чого й обстрілює міста і водночас зробила Чорне море найбільш небезпечним на планеті.

“Одних тільки крилатих ракет Росія застосувала вже 2595 проти України.

Росія активно грабує території, які вдалося окупувати. Звідти вивозять усе. Цілковито. Від машин, що залишилися у дворах, до обладнання захоплених заводів, від металобрухту до зерна.

Тільки уявіть, до якої низості дійшла Росія, якщо її представники вкрали з Маріуполя, повністю зруйнованого нею, навіть кілька тролейбусів. Ось така вона “велика” Росія – краде тролейбуси.

Як вважає Зеленський, Росія намагається позбавити людство базових цінностей, на яких будувалась цивілізація останні століття.

“Росія намагається поширити дезінформаційну тезу, що війна в Україні, це щось там про Сполучені Штати, НАТО в Європі… Але війна Росії проти України – це далеко не лише про Європу.

Це про глобально важливі речі. Російське керівництво хоче відкинути всі досягнення історичного розвитку людства, зокрема систему міжнародного права, яка маємо сьогодні, і повернутися до життя, як у XIX столітті або навіть раніше.

Коли було неможливо все те, що дало мільярдам людей шанс на гармонійний розвиток та добробут”.

Зазначимо:

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що він, як колись цар Петро I, “повертатиме російські землі”.

“Здавалося б, воював (Петро І ) зі Швецією, щось відривав… Нічого не відривав. Він повертав… Те саме й у західному напрямку, це стосується… його там перших походів. Чого боялися-то? Повертав їх, зміцнював. Ось що робив.

На нашу долю теж випало повертати та зміцнювати. Якщо ми виходитимемо з того, що ці базові цінності становлять основу нашого існування, ми, безумовно, досягли успіху у вирішенні завдань, які перед нами стоять…

Росія не наступатиме на ті ж граблі, що й СРСР, її економіка залишиться відкритою”.