Глава Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони на півдні України, Наталія Гуменюк, повідомила, що через значний розрив в російському авіаційному потенціалі, викликаний масовим знищенням їхніх літаків, Російська Федерація вживає більш обережні заходи щодо застосування авіації на даному напрямку бойових дій.

«В нашій зоні відповідальності активність авіації суттєво знизилася. Вони переорієнтовують її наразі на перебування над акваторією морів – Азовського, або Чорного. І тільки звідти застосовують пуски ракет. Тобто засоби авіаційного ураження продовжують застосовувати, але дещо інші. Керовані авіабомби не застосовують вже протягом кількох діб», – сказала Гуменюк.

Вона також відзначила, що протягом останнього тижня Російська Федерація здійснила лише один авіаційний обстріл на цьому напрямку:

«Влучання було на відкритій площі, руйнувань та постраждалих не зафіксовано. Однак, це збіглося за часом зі збиттям чергового «Су» на Сході й ми побачили, як тактична авіація згрупувалася і повернулася на летовище».

Крім того, за словами Гуменюк, РФ й далі намагається штурмувати позиції ЗСУ на лівому березі Херсонської області в районі населеного пункту Кринки.

«Ми продовжуємо працювати над закріпленням та розширенням своїх позицій. І над забезпеченням максимально можливої в тих умовах підрозділів, які там працюють, контрбатарейної підтримки. Ворог продовжує штурмувати, навіть не зважаючи на вимушену позавчорашню паузу, коли вони не спромоглися на жоден штурм. Минулої доби вони все ж таки зібрали сили на одну штурмову атаку, але вона теж була невдалою. З-понад 60 знищених окупантів за минулу добу на нашому напрямку, понад 40 – в районі Кринок», – зазначила Гуменюк.