Повномасштабна війна в Україні продовжується, і наразі можна стверджувати, що близько 20% бойового складу Чорноморського флоту РФ було ліквідовано або отримало серйозні пошкодження. За весь час агресори подарували Нептуну 25 кораблів та підводний катер.

Про такі значні морські втрати Росії під час війни розповів капітан першого рангу запасу Військово-морських сил Збройних сил України Андрій Риженко під час телемарафону.

 «Звісно, зараз вже можна сказати, що 20% бойового складу Чорноморського флоту — воно або знищено, або дуже серйозно пошкоджено», — сказав він.

Експерт додав, що ці кораблі супротивника втратили здатність виконувати свої функції.

 «Можу сказати, що з операційної точки зору «червона лінія» — це 40% кораблів. Тоді вважається, що просто супротивник буде вже не здатен виконувати ті операційні завдання, які на нього покладають. Але це приписується така цифра для угрупування надводних сил, тобто, наприклад, якщо сформований десантний загін, і така кількість — 40% його знищена, то вважається, що він не буде здатний виконати своє завдання», — пояснив капітан.

Експерт видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Репке повідомив, що Україна вже потопила п’яту частину Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ).

Він зауважив, що навесні 2022 року Чорноморський флот РФ налічував понад 70 кораблів, а російська пропаганда описувала його як «непереможний».

 «Але після знищення крейсера «Москва» флот назавжди відійшов від берегів України. Загалом із того часу у відкритому морі та в доках було знищено 13 кораблів, а також будівлю штабу ЧФ у Севастополі», — нагадує експерт.

За словами експерта, після знищення у Криму морськими безпілотниками ракетного катера «Івановець» втрати Чорноморського флоту Російської Федерації становлять уже 20% за загальним тоннажем кораблів.

Історик Ян Берендс з Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері зазначає, що з історичної перспективи Росія не є визначною морською державою.

 «Силою країни завжди була її армія, а не флот. Це стосується і Чорного моря, де вони самі затопили частину флоту в Кримську війну 1854 року і після революції 1918 року. Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків», — зазначив експерт.

Нагадаємо вам, що в тому місяці у результаті спецоперації української розвідки на території Криму було знищено російський ракетний катер під назвою «Івановєц». Про це інформує Головне управління розвідки України.

 «У ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу «Group 13» Головного управління розвідки Міністерства оборони України знищили ракетний катер «Івановєц» Чорноморського флоту РФ. Судно ворога перебувало на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму. Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом — «Івановєц» дав крен на корму і затонув», — зазначають у ГУР.

За повідомленнями, втрата державою-агресором цього корабля оцінюється приблизно в $60-70 мільйонів доларів. Українська розвідка додає, що пошуково-рятувальна операція російських окупантів у Донузлаві, за попередньою інформацією, не принесла успіху.

Також спецпризначенці з «Групи 13» Головного управління розвідки Міністерства оборони України затопили десантний корабель РФ «Цезар Куніков» у територіальних водах України поблизу Алупки, використовуючи морські дрони «Magura V5».

14 лютого вранці Міністерство оборони Росії повідомило про атаку безпілотних літальних апаратів над Чорним морем. Після цього кримські медіа розповіли, що, можливо, постраждав великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ.