Команда Зеленського пропонує "пряму демократію": референдуми, народні ініціативи та "народне вето".

У команді новообраного президента Володимира Зеленського пропонують впровадити в Україні систему народовладдя за принципом "прямої демократії".

Про це в ефірі телеканалу 112 Україна в п'ятницю, 17 травня, розповів ідеолог команди Зеленського Руслан Стефанчук, що відповідає за питання реформування державних інститутів та законопроектну роботу.

За його словами, дана система буде включати в себе "справедливі і якісні" референдуми, обов'язкове реагування на народні ініціативи та "народне вето" на прийняті ключовими органами влади рішення.

"Система народовладдя, яку пропонуємо ми, це система, яка у всьому світі називається" пряма демократія ". Ми вивчали досвід Скандинавських країн, Швейцарії, Канади, США, і з кожного намагалися взяти ті речі, які дадуть можливість народу відчути реальний контроль і влада в цій державі ", – сказав Стефанчук.

Він зазначив, що необхідне відродження системи справедливих, правильних і якісних референдумів.

"Тому що нам незрозуміло, чому референдум, який породив Україну як державу, після цього жодного разу не використовувався в інтересах України?" – підкреслив ідеолог команди Зеленського.

Радник новообраного президента також вказав на важливість питання народних ініціатив.

"Це не петиції, які пишуться по 25 тисяч, і не виконуються. Буде обов'язковий підхід з реагування на всі народні ініціативи, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні", – пояснив Стефанчук.

Третім моментом є "система відгуків" вищих представників влади. "Коли у людини, народу, нації є можливість не тільки відкликати народного депутата, здійснити процедуру імпічменту президента, а й накласти вето на прийняті рішення, тобто система" народного вето ", – підкреслив радник Зеленського.

Окрім того, команда новообраного президента України Володимира Зеленського має  намір за перші 100 днів роботи провести "аудит держави", щоб з'ясувати, в якому стані вони отримують країну.