Російські сили намагаються прорвати оборону Збройних Сил України в області Куп’янська з метою захоплення цього стратегічно важливого міста. Про це повідомив у ході телемарафону начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ, Володимир Фітьо.

«Ворог не відмовляється від своїх планів щодо повторної окупації Куп’янська, намагається вийти на рубежі Синьківки для створення майбутнього плацдарму для наступу на Куп’янськ», – сказав Фітьо.

За його словами, Куп’янськ є ключовим логістичним центром, через який протягом періоду окупації з 27 лютого по 10 вересня 2022 року здійснювалося постачання російських військ.

Володимир Фітьо додав, що ротягом останньої доби на даному напрямку були дощі та мороз. У таких погодних умовах безпілотні літальні апарати (БпЛА) не змогли здійснювати польоти, ускладнюючи спостереження за противником.

Це призвело до меншої активності росіян. Силам оборони України вдалося відбити сім атак, зокрема поблизу Синьківки та Новоселівського, знищити 17 одиниць техніки, включаючи танк і бойову машину піхоти та 109 ворогів.

«Окупанти провели 399 обстрілів артилерією та мінометами. Через погоду, використання дронів було обмежене. Росіяни використали лише три безпілотники, порівняно зі звичайними 15-30», — зазначив Володимир Фітьо.

Нагадаємо, раніше в ЗСУ зазначали, що окупанти продовжують активні штурмові операції на напрямку Куп’янська. Російські війська намагаються просунутися до Синьківки з метою захоплення цього населеного пункту.

Додамо, російське командування втративши значну кількість військових на Куп’янському напрямку, почало перекидання на цю ділянку фронту резервні сили, які складаються із колишніх в’язнів. Сили оборони України відразу їх ліквідували. Про це в ефірі українського медіа розповіла речниця 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Надія Замрига.

Вона додала, що на Куп’янському напрямку лише за одну добу її бригада ліквідувала близько двох десятків окупантів.

«Ворог втрачає дуже багато особового складу. РФ підтягує резерви людські. Про це свідчить те, що вже мобілізовані, які до 20 жовтня 2023 року були у місцях позбавлення волі, підписали контракт зі Збройними Силами РФ, і вже на початку листопада потрапляють на передову та гинуть тут», — сказала Замрига.

Представниця 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ повідомляє, що на даному фасі бойових дій ЗС Російської Федерації концентрують свої сили для просування вздовж річки Оскіл у напрямку Куп’янська. Окупанти шукають вразливі точки в обороні ЗСУ та намагаються продовжити наступ.

«РФ використовує техніку, щоб підвезти особовий склад ближче, цю техніку бачать наші «очі», наводять артилерію, танки. Росіяни почали застосовувати танки останнім часом. Два місяці тому було дуже мало. БМП вони використовують для підвозу особового складу, а не як техніку, яка має гармати», — говорить Надія Замрига.

Вона зауважила, що окупанти продовжують атакувати позиції Збройних Сил України з використанням артилерії, проте останнім часом зафіксовано зменшення інтенсивності артобстрілів. Крім того, росіяни використовують авіабомбардування.

Зауважимо, Кремль, можливо, доручив окупаційним військам агресора Росії захопити Авдіївку Донецької та Куп’янськ Харківської області до так званих виборів президента РФ, які заплановані на березень наступного року. Про це заявили аналітики американського Інституту вивчення війни.

На думку аналітиків, заява Путіна про його участь у президентському нібито виборчому процесі вказує на те, що кампанія чинного глави РФ може бути більше сконцентрована на війні, ніж передбачалося.