Ходять чутки, що у президента України Володимира Зеленського напружені відносини з українським олігархом Рінатом Ахметовим.

Як повідомляють джерела РБК-Україна в оточенні президента, причиною погіршення відносин стало відключення ДТЕК блоків на своїх ТЕС взимку цього року.
Зазначимо, в лютому українська енергосистема опинилася на межі системного збою і віялових відключень. Склади ТЕС і ТЕЦ залишилися з мінімальними запасами вугілля. ДТЕК же відправив частину своїх енергоблоків на аварійний ремонт.
Однією з версій є те, що мовляв ТЕС навмисне не поповнювали запаси вугілля і призупинили роботу блоків, щоб потім схилити владу піти на поступки в питанні цін і тарифів.
У Ахметова своєю чергою це заперечили, попри це на Банковій розцінили такі дії як “недружній хід”.
Крім того, у квітні Кабінет міністрів з ініціативи Банкової вирішив поповнити бюджет через податкову реформу. Вона полягає в тому, щоб підвищити ренти на видобуток залізної руди, більшу частину якої видобуває холдинг “Метінвест”.
У Ахметова такі зміни правил гри на ходу назвали “поганим тоном”.
Але водночас кажуть, що ніякої напруги між акціонерами “Метінвесту” і владою немає.

“Не потрібно шукати, як кажуть, чорну кішку в темній кімнаті. Ніяких напружень немає ні з президентом, ні з Кабміном. Звичайно, будь-яка влада хоче отримувати більше податків. І коли вона бачить, що ціни на руду трохи пішли вгору, то намагається збільшити податок. Думаю, що компроміс за ставками буде, пошук компромісу йде”, – пояснив співрозмовник з оточення Ахметова.

З цим погоджуються й у президента. За словами одного з джерел, рента буде підвищуватися, але рішення буде компромісним.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.