Економіст Андерс Аслунд, співробітник Атлантичної ради в Вашингтоні засумнівався щодо слів прессекретарки президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель про те, що глава держави «готовий кинути виклик українським олігархам». У дискусію з Мендель він вступив в коментарях під відповідним твітом.

Мендель у своєму повідомленні за 4 березня зауважує, що Зеленський «готовий кинути виклик владі українських олігархів».

«Попередні українські лідери багато говорили про деолігархізацію, але мало зробили. Зеленський прагне, щоб його дії говорили самі за себе», — написала речниця чинного президента.

На це відреагував Аслунд. Економіст поставив під сумнів, що Зеленський зміг би боротися з олігархами. А кинути виклик олігархам — «нічого не означає».

«Дійсно? Він може назвати Коломойського? Кинути виклик олігархам взагалі нічого не означає. Тому усі так кажуть, але головна проблема — це Коломойський. Може Зеленський так говорить? Або він все ще міцно із ним? Чому всі ці маріонетки Коломойського досі його депутати?» — поцікавився Аслунд.

Мендель в свою чергу звинуватила Аслунда в тому, що він поширює дезінформацію, а також засумнівалася у його професійних навичках.

«Містер Аслунд, я дуже розчарована, що на вас так сильно вплинули занадто старі наративи дезінформації. Сподівалася, ви говорите, спираючись на якісну аналітику, а не тільки через те, що вас звільнили (з наглядової ради Укрзалізниці )», — відповіла Мендель.

Аслунд захотів уточнити, що саме мається на увазі під «наративами дезінформації», і зажадав вибачення, якщо прессекретарка президента не зможе навести приклад висловлювань Зеленського про Коломойського.

«Які старі наративи дезінформації?! Я прочитав всі заяви Володимира Зеленського. Сказав він коли-небудь публічно хоч одне негативне слово про Коломойського? (Всі ми знаємо, який він [Коломойський] шахрай.) Ні. Будь ласка, надайте докази зворотного або відкличте свій неприйнятний твіт!» — заперечив Алесунд.

Економіст попросив прессекретарку Зеленського все ж таки відповісти на його питання про олігархів, а також вибачитися за такі слова, на що Мендель коротко відповіла:

«Відповідь у тому, що ви боретеся зі словами. Україна вважає за краще дії», — написала прессекретарка Зеленського. Після цього повідомлення Мендель більше не відповідала економісту.