Президент України Володимир Зеленський розпочав активну боротьбу з найпотужнішими олігархами в країні.

Про це повідомляє імените видання Financial Times.

Президент Володимир Зеленський минулого місяця позбавив ліцензій три промосковські телеканали за поширення російської пропаганди в Україні. Самі ж телеканали належали Тарасу Козаку, якого асоціюють з олігархом і кумом президента РФ Володимира Путіна – Віктором Медведчуком.

Вже через декілька днів були заморожені активи Медведчука та нафтопровід, який він раніше привласнив.

Ба більше, минулого тижня детективи НАБУ висунули звинувачення трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк», підвищивши сподівання, що українська влада зможе підібратися до колишніх власників банку – Ігоря Коломойського та його бізнеспартнерів.

Наразі ФБР розслідує проти Коломойського справу щодо виведення грошей з «ПриватБанку» та купівлі нерухомості на ці кошти у США. Медведчук, у свою чергу, вже перебуває під американськими санкціями з 2014 року за підрив української безпеки, територіальної цілісності та демократичних інституцій.

Зазначається, що в Офісі Президента України вже дали зрозуміти, що боротьба з олігархами продовжиться.

На думку аналітиків та радників президента, заходи проти Медведчука стали найважливішою зміною політичного курсу відтоді, як Зеленський переміг на виборах у 2019 році. Частково вони мали на меті здобути прихильність адміністрації Байдена.

“Це великий ризик і дуже сміливий крок… Ви говорите про дуже могутніх людей”, – сказав виданню Міхеіл Саакашвілі, колишній президент Грузії, який зараз є радником Зеленського.

“Люди очікували від Зеленського результатів… Якщо ви хочете змінити правила гри, треба за них узятися”, – додав він.

У Зеленського натякнули, що готуються ще масштабніші заходи.

“Найближчим часом ви побачите більше і цікавіше”, – заявив в ефірі одного з телеканалів секретар РНБО Олексій Данілов після оголошення санкцій проти Медведчука.

Зеленського обрали завдяки його обіцянкам “зламати систему”, в якій державу захопили олігархи, але до цього часу він не поспішав виступати проти них, пише FT.

Його уряд не дослухався до вимог МВФ висунути кримінальне обвинувачення проти Ігоря Коломойського у зв’язку з підозрою про його причетність до одного з найбільших банківських шахрайств у Європі.

У 2016 році ПриватБанк, який тоді належав Коломойському та його бізнес-партнеру, націоналізували після того, як у його рахунках знайшли діру на 5.5 мільярдів доларів.

Коломойський і його телеканали підтримували виборчу кампанію Зеленського. Мільярдер також має лояльність кількох десятків депутатів, які номінально входять до партії президента, пише видання.

Проте наприкінці лютого НАБУ повідомило про підозру трьом колишнім менеджерам “ПриватБанку”. Таким чином, зростають очікування, що далі влада візьметься за Коломойського та його партнерів.

Такі дії можуть допомогти заробити бали у нової адміністрації США.