Сполучені Штати готуються оголосити нові санкції проти корупціонерів і імена деяких з них українці можуть впізнати, про це повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. Як вона заявила, ці санкції будуть оголошені на саміті 9 грудня, який проведуть Сполучені Штати і на який запрошена Україна.

Після цього у мережі почали ширитись повідомлення, що США введуть санкції проти Коломойського (саме тому на днях він вийшов з управління каналу «1+1») та людей з оточення Медведчука. Ахметова поки що не планують чіпати, з ним пробують домовитись. Такий інсайд поширив блогер Євгеній Прокопишин на своїй сторінці у фейсбук.

Чекаємо новин приблизно о 18:00…, – написав Прокопишин.

Телеграм-канал “Картель” підтвердив, що нові санкції США проти громадян України можуть стосуватися оточення Коломойського та інших великих бізнесменів-олігархів, а також контрабандистів. Екснардеп Ігор Мосійчук в своєму телеграм-каналі теж підтвердив таку версію подій.

Мої джерела в США стверджують, що президент Джо Байден оголосить про введення додаткових економічних санкцій проти українського олігарха Ігоря Коломойського і можливо проти екс-голови Конституційного суду Тупицького та голови ОАСК Павла Вовка, а вже потім подзвонить президенту Зеленському, – написав Мосійчук.

Політолог Володимир Фесенко написав, що анонс посольства США про сьогоднішню презентацію антикорупційного списку санкцій по Україні (напевно, і не тільки по Україні, тому що нова Стратегія США щодо протидії корупції носить глобальний характер) частково пояснює, чому розмова президентів США та України відбудеться саме сьогодні.

Він стосуватиметься не лише переговорів Байдена та Путіна, а й антикорупційної політики в Україні, зокрема й спільних дій щодо фігурантів нового списку санкцій. Ще одна можлива причина – старт Саміту демократії. Для Байдена це дуже важлива ініціатива, а Україна – це один із форпостів боротьби за демократію у Східній Європі, зокрема й у контексті загроз з боку російського авторитарного режиму, – написав Фесенко.

Виступаючи на конференції, тимчасова повірена у справах США відзначила прогрес у боротьбі з корупцією, якого досягла Україна після Революції Гідності. Як вона згадала, за 7 років було створено низку антикорупційних органів: НАБУ, НАЗК, ВАКС, САП.

Я пишаюся тим, що США змогли допомогти у створенні деяких із цих відомств. І ми продовжуємо надавати допомогу в цьому напрямку і сьогодні, – сказала Квін.

Як вона нагадала, НАЗК щороку отримує понад 800 тисяч електронних декларацій посадовців; НАБУ повертає мільярди гривень до бюджету і відкриває кримінальні провадження щодо впливових олігархів, зокрема, Коломойського і Медведчука; ВАКС притягає до відповідальності корумпованих суддів. За словами Квін, “Нова антикорупційна архітектура змінила Україну”.

Виступаючи на конференції “Сім років антикорупційної реформи в Україні”, присвяченій Міжнародному дню боротьби з корупцією, тимчасова повірена у справах США закликала також до кінця нинішнього року обрати нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Ми закликаємо без зволікань призначити нового керівника САП. Ми хотіли б, щоб до 2022 року цей процес було завершено, – сказала Крістіна Квін.

За її словами, Сполучені Штати вітають поступ у процесі добору кандидатури спеціального антикорупційного прокурора, що відбувся після чималих затримок. Як наголосила Квін, САП відіграє критично важливу роль у притягненні корупціонерів до відповідальності і має вплив на всі антикорупційні справи в Україні.