Голова фракції “Голос” Кіра Рудик заявила, що періодично Офіс Президента та “Слуга народу” говорять з нею про ймовірну коаліцію. Після цієї заяви у політиці почались гучні обговорення.

Сама Рудик коментувати свої висловлювання відмовилася. Втім, раніше говорила, що останні кроки президента Володимира Зеленського збурили в її фракції “великі сподівання”. Мовиться про санкції та блокування російських телеканалів.

“Голос” підтримує дії президента і вважає, що кроки системними, проукраїнськими, державними.

“Ніяких офіційних переговорів про коаліцію немає, але є нормальна робота щодо підтримки тих чи інших законів”, – сказала заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Водночас народні депутати з “Голосу” запевнили, що ніяких пропозицій заходити в коаліцію від монобільшості не отримували.

Парламентарка Інна Совсун сказала, що об’єднуватися з “Слугами народу” зможуть лише за умови, якщо це не буде порушувати цінностей та принципів партії.

“На сьогодні ключову проблемку, яку ми бачимо в партії “Слуга народу” і президента – це є політика щодо Донбасу і Криму”, – сказала нардепка.

“Ми не вважаємо, що вона є правильною і переконливою. Позиція влади щодо Донбасу та Росії – це те, що унеможливлює на даному етапі будь-які домовленості щодо коаліції”, – зауважила Совсун.

Не так давно до створення нової коаліції зі “слугами” була готова Юлія Тимошенко. Після виключення Олександра Дубінського з фракції “Слуга народу” саме вона озвучила свою готовність створити союз зі “слугами”. Тоді Давид Арахамія відповів: “Все може бути”.

Політолог Володимир Фесенко зауважив, що якщо й буде утворена коаліція, то вона, найімовірніше, буде неофіційна. Річ у тім, що нині немає потреби “Слугам народу” об’єднуватись з іншими фракціями.

“Думаю, що переговори якщо і тривали, то не про коаліцію, а про неофіційну коаліцію з деяких питань”, – зазначив він.

За його словами, фракції зможуть об’єднатися лише у тому разі, якщо з монобільшості вийде приблизно 20 членів, а це можуть зробити тільки мажоритарники.

Варто відзначити, що на одній із сесій Верховної ради цього тижня лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко влаштувала з трибуни справжню істерику. Політикині не сподобались питання порядку денного. Передаємо її слова прямим текстом:

«Ви бачите, які питання поставлені на порядок денний, як пріоритетні? Там все, що хочеш, наприклад закон про те, як ще вдосконалити корупцію в гральному бізнесі.

Безумовно, в країні, яка занурюється в бідність так, що скоро люди будуть масово взагалі залишати країну, тому що вона буде несумісна з життям, головне питання, яке визначено як пріоритетне на сьогодні для розгляду в парламенті – це гральний бізнес. І не тільки на сьогодні, на завтра гральний бізнес, на післязавтра, звільняють від податків. А люди де в цьому порядку денному?

Далі у нас цілий розділ в порядку денному про оленів, дятлів, шакалів. Тут регулюється, як потрібно полювання облаштувати, розумієте? Коли люди сидять з мізерними пенсіями нижче прожиткового мінімуму, коли сьогодні тарифи зашкалюють так, що люди не в змозі платити!

80 млрд. гривень сьогодні накопичилося боргів перед НАК «Нафтогазом» за тарифами. Скажіть, будь ласка, про оленів, дятлів і шакалів нормально розглядати закони, це пріоритет у вас? Я хочу сказати, що це вже переходить абсолютно всі межі »- обурювалася Тимошенко.

«Крім того у нас в пріоритетах розібратися з тим, як зробити рекламу так, щоб жінки і чоловіки були змішані в одне, і було так, щоб реклама стосувалася і жінок, і чоловіків в рівній мірі і щоб гендерна рівність у нас була. Я за гендерну рівність, але в той час, як країна падає, економіка летить вниз, розглядати як пріоритетні такі закони … Розум є в цій Раді чи ні?”, – резюмувала Тимошенко.