Уже завтра, 27 квітня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль може внести подання до Верховної Ради на призначення Германа Галущенка міністром енергетики.

Про це заявив перший заступник глави фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко під час засідання погоджувальної ради. Відео його виступу є на YouTube-каналі “Парламентський телеканал “Рада”.

“Окреме засідання буде, швидше за все, з питанням кадровим, щодо розгляду кандидатури Германа Галущенка на посаду міністра енергетики України. Наразі ми виконуємо всі формальності. Таке подання вносить прем’єр-міністр України за поданням коаліції депутатських фракцій. Відповідно, ми проходимо весь цей “паперовий” процес, але сподіваємося, що завтра прем’єр внесе це подання до Верховної Ради і далі внесе на комітет”, – сказав Корнієнко.

Він також наголосив, що претендент на посаду міністра сперш буде зобов’язаний зустрітися з усіма іншими депутатськими фракціями.

“Виконати регламент і спробувати заручитися підтримкою інших фракцій в цій боротьбі за посаду”, – зазначив депутат.

Додамо, що за словами Арахамії, пропозиція призначити Галущенка міністром надійшла від Офісу президента.

“Він зарекомендував себе як професійна людина. Ми зустрічалися [для обговорення його кандидатури] із фракцією через Zoom. Зараз пан Галущенко зустрічається з іншими фракціями, а потім буде зустріч із керівництвом Верховної Ради… Тобто ми не будемо вже допускати тих помилок, які були при спробах призначити пана Вітренка, коли ми просто провели його через фракцію і потім понесли до залу”, – додав він.

Нардеп сказав, що в ситуації із призначенням Вітренка “частково була проблема” із впливом олігархів.

“Я думаю, що з паном Галущенком… Олігархи зрозуміли, що не можна впливати, що, якщо ми хочемо когось голосувати, ми це зробимо. Незважаючи на те, який спротив вони будуть організовувати”, – додав Арахамія.

Раніше повідомлялося, що фракція “Слуга народу” вивчає кандидатуру Германа Галущенка як потенційного претендента на посаду міністра енергетики. Відзначимо, що з 2020-го Галущенко обіймає посаду віце-президента ДП “НАЕК “Енергоатом”. Раніше він працював у прокуратурі, а також у Міністерстві закордонних справ України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.