Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 грудня 2021 року про внесення змін до персональних санкцій.

Відповідний указ №57/2022 опублікований на сайті глави держави.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 грудня 2021 року “Про внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – зазначається в документі.

Згідно з документом зміни внесено до шести указів минулого року про застосування санкцій.

Зміни стосуються, зокрема, Анатолія Шаріїв, агентства “Шарій.нет”, засновника видання “Страна” Ігоря Гужви, низки членів так званих “виборчих комісій” в тимчасово окупованому Криму, співробітника так званого “міністерства державної безпеки “ЛНР” і заступника так званого “генерального прокурора ЛНР” Вадима Лященка.

Також санкції було уточнено і щодо дружини Анатолія Шарія, Ольги Шарій та тещі Алли Бондаренко.

Офіційно санкції проти Анатолія Шарія (згідно із розпорядженням №375/2021) президент затвердив у серпні минулого року. Цьому передувало відповідне рішення РНБО.

Крім цього, проросійського блогера “у вигнанні” Анатолія Шарія підозрюють у злочинах, які підривають нацбезпеку України.

Йдеться про розпалювання національної ворожнечі і ненависті, а також державну зраду. Рік тому СБУ оголосила блогера у розшук.

Нагадаємо, раніше рада національної безпеки та оборони під час засідання у Харкові запровадила санкції проти телеканалу НАШ на 5 років.

Про це під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Введено санкції та обмеження проти компанії “Наша Прага”, проти компанії “НАШ 24”, “НАШ 365″ та компанії, яка безпосередньо є власником усіх цих компаній, яка знаходиться на Кіпрі, у місті Лімассол, Proteas House”, – зазначив Данілов.

За словами секретаря РНБО санкції були запроваджені з подачі СБУ.

“Наскільки я знаю, ваша материнська структура знаходиться на Кіпрі… Санкції вводяться на підставі представлення СБУ, яке було направлено до РНБО”, – зазначив Данілов.

Ввели санкції і проти компанії “Вітрина ТВ”, яка постачає послуги для заблокованих в Україні каналів.

Крім того, уточнено дані щодо санкцій проти компаній Alpha Bravo Aviation LLC та G200 203 LLC, на які зареєстровано літаки, що раніше здійснювали польоти за маршрутом Київ-Москва.