Білорусь, можливо, прагнула укласти угоду про виробництво іранських дронів Shahed на своїй території, тому на території Білорусі може з’явитися ще одна законна мета для ЗСУ.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У понеділок, 31 липня, міністр оборони Білорусі Віктор Хренін прибув до Ірану і зустрівся зі своїм колегою, міністром оборони Ірану Мохаммадом Резоєм Аштіані, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння і план двостороннього військового співробітництва на 2023 рік.

У ISW заявили, що Аштіані як міністр оборони Ірану відповідає здебільшого за переговори щодо військових закупівель і продажів, тому Хренін і Аштіані під час своєї зустрічі, ймовірно, обговорювали угоди з продажу зброї.

“Можливо, Білорусь також прагнула укласти угоду про виробництво іранських безпілотників Shahed на території Білорусі після появи перших повідомлень про те, що Іран прагне перетворити завод у Гомельській області Білорусі на підприємство з виробництва Shahed”, – сказано у звіті.

У ISW вважають, що ПВК Вагнер, можливо, витісняє російських військових як основного партнера білоруських військових з навчання. Міністерство оборони Білорусі в неділю, 30 липня, повідомило, що бойовики Вагнера провели ротні навчання з невстановленими підрозділами кількох білоруських механізованих бригад.

Що цікаво, білоруські військові зазвичай проводять такі навчання з російськими інструкторами і покладаються на російських планувальників під час проведення будь-яких багатобригадних навчань.