У четвер міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу мають обговорити нещодавнє переобрання президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та його дипломатичні маневри щодо заявки Швеції на членство в НАТО. 

Про це повідомляє видання dpa. 

Зазначається, що ці дискусії відбудуться після того, як перед самітом НАТО у Вільнюсі Ердоган висунув несподівану вимогу пов’язати прийняття Швеції до Альянсу з відновленням переговорів про членство Туреччини в ЄС, які зайшли в глухий кут.

Вимогу Ердогана було знову знято, і турецький президент принаймні на словах врешті-решт поступився питанням членства Швеції в НАТО, отримавши лише можливість сфотографуватися з президентом Євроради Шарлем Мішелем і розпливчасту згадку про “пожвавлення” стосунків. 

При цьому ні для кого не секрет, що зв’язки Туреччини з ЄС є складними. Брюссель називає країну “ключовим стратегічним партнером”, в той час, як, за словами Анкари, відносини мають “характер злетів і падінь”. 

Нагадаємо, що в економіці Туреччина є частиною митного союзу з ЄС. Вона розпочала офіційні переговори про членство в ЄС у 2005 році, однак переговори зайшли в глухий кут. 

А в 2018 році ЄС заморозив переговори з Анкарою, заявивши, що це пов’язано з “функціонуванням демократичної системи, повагою до основних прав і незалежності судової влади” в Туреччині.