Колишнього народного депутата залишили в СІЗО ще на два місяці.

Печерський районний суд прийняв рішення про продовження до 29 січня 2020 року запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без права внесення застави колишньому народному депутату 8 скликання Сергію Пашинському, якого підозрюють в нанесенні громадянину тяжкого тілесного ушкодження, повідомляє кореспондент “Весті.ua”.

Суд відмовив у задоволенні ряду клопотань про взяття Пашинського на поруки ряду народних депутатів. Адвокат екс-нардепа заявив про намір подавати апеляції до Європейського суду з прав людини.

На засідання прийшов колишній колега Пашинського, екс-нардеп від “Народного фронту”, екс-глава РНБО Олександр Турчинов. Близько десяти людей заявили про готовність взяти Пашинського на поруки, зокрема нардеп від ЄС Вікторія Сюмар, екс-нардеп від НФ Андрій Тетерук, Дмитро Булатов, нардеп від ЄС Микола Величкович і Турчинов. Суд долучив до матеріалів ці прохання.

Прокурор під час засідання повідомила, що старшим групи прокурорів у справі Сергія Пашинського став генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Прокурор надала на судовому засіданні протокол одного зі свідків у справі. На питання судді Олексія Соколова, чому ці матеріали не були надані раніше, прокурор відповіла, що “старший групи прокурорів Рябошапка” тільки зараз дозволив це зробити. Адвокат Пашинського Андрій Федур підтвердив, що мова саме про Генерального прокурора Рябошапку.

Свідком, показання якого принесли в суд, є колишня секретар оборонного комітету Верховної Ради Тетяна Блистів, у якої з Пашинським в минулому році був публічний конфлікт. Вона звинувачувала Пашинського в погрозах фізичною розправою, а він у відповідь повідомив, що проти Блистів відкрито кримінальну справу за фактом шахрайства та зловживання службовим становищем.