Сторона захисту вважає “побоювання” необгрунтованими, оскільки екс-заступник міністра з окупованих територій знаходиться в санкційних списках РФ.

Національне антикорупційне бюро заявило, що екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак нібито отримував пропозицію зайняти “пост міністра” у бойовиків на тимчасово окупованому Донбасі. Про це йдеться в матеріалах суду.

Вказується, що з 25 жовтня справу Гримчака розслідує НАБУ. Детективи наполягли на утриманні під вартою Гримчака у зв’язку з ризиком його втечі.

“У клопотанні детектива вказаний ризик, який також обґрунтовується серед іншого, можливістю (Гримчака, – ред.) втекти на територію РФ або тимчасово окуповану територію України, оскільки, зі слів останнього, той отримав пропозицію посади міністра в ній”, – йдеться в матеріалах.

Суд заслухав пояснення детективів і заперечення захисту і вирішив залишити апеляційну скаргу адвокатів Гримчака на рішення ВАКС від 13 листопада, яким ексзаступнику міністра продовжили запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення 6 мільйонів застави, без задоволення.

Адвокат Гримчака Дмитро Мельник заявив, що детективи “вирвали слова з контексту, перекрутили факти” і почули те, що хотіли почути.