ЗСУ розпочали операцію зі звільнення Херсона.

ЗСУ в останні тижні методично громять командні пункти, бази та склади з технікою та боєприпасами окупаційних військ РФ на Херсонщині.

Це підготовка до анонсованого контрнаступу щодо звільнення регіону.

Таку думку у своєму блозі на YouTube висловив журналіст, військовий оглядач Іван Яковіна. Важливим етапом боротьби стали удари ЗСУ по ключових мостах, через які РФ забезпечує своє угруповання на правому березі Херсона. Російський гарнізон опинився під загрозою оточення.

“Чим загрожує відрізання правобережного угруповання ЗС РФ від лівобережного? Крім того, що без запасів залишаться, моральний дух сильно впаде… Їх перекинули через річку, і за спиною у них підривають мости. Їм страшно. Вони стоять проти всієї української армії без постачання, без можливості відійти до своїх на лівий берег… Коли будуть зруйновані мости, росіяни фактично залишаться на острові… Ззаду в них буде Дніпро, спереду українська армія, ліворуч – Чорне море… Все. ще й вкрай недружнє місцеве населення, бо жителі Херсона здебільшого патріотично налаштовані. Вони росіян не надто шанують і допомагаю українській армії”, – розповів Яковіна.

Він припустив, що російське командування не доводитиме ситуацію до такої для них плачевної і саме відведе війська.

“Росія через деякий час буде змушена зробити ще один “жест доброї волі”, як на острові Зміїний: піти з Херсона та правобережжя Херсонської області, тому що утримувати цю територію для російської армії буде або супердорого і суперважко, або взагалі неможливо. Краще піти своїм” ходом, ніж тебе звідти виб’ють під улюлюкання всього світу. Плюс росіяни дуже побоюються, щоб увесь цей херсонський гарнізон не потрапив в український полон… Якщо залишаться, це буде загрожувати їм повним оточенням”, – констатував журналіст.

Українська армія після розгрому командних пунктів та складів боєприпасів на Херсонському напрямку почала бити мостами постачання. Окупаційне російське угруповання ризикує потрапити до оточення.

Про це у своєму блозі в Telegram пише відомий російський журналіст та блогер Аркадій Бабченко.

Він звернув увагу на те, наскільки відсталим та неефективним виявилося російське озброєння. ЗСУ навіть з обмеженою кількістю натівських РСЗВ HIMARS серйозно підкосили російське угруповання на Південному напрямку.

“Ну, що, Вова, мріяв повоювати з НАТО?… На, тримай… Стародавнє радянське го*но мамонта з розльотом у півкілометра проти новітніх систем… Думав, що війни все ще, як півстоліття тому, виграє натовп заліза в тисячі штук?А їх виграють маленькі чіпи в обмежених кількостях, які всі твої гігантські запаси древнього заліза зводять нанівець просто тринадцятьма установками”, – написав Бабченко.

Він зазначив, що ЗСУ почали бити по Антонівському мосту, що відіграє ключову роль у постачанні окупаційної угруповання ЗС РФ Якщо споруда впаде, доля підрозділів російської армії, що осіла в Херсоні, очевидно, буде незавидною, вона виявиться відрізаною від поставок, в першу чергу, озброєння. у самому вузькому місці:

“І в цей момент Херсонське угруповання автоматично перейменовується на Сталінградську… На човнах по дві скриньки снарядів перевозитимуть. В темряві. Вночі”, – написав журналіст. Він констатував, що у ЗСУ з’явилися всі шанси звільнити Херсон.