Темпи знищення російських танків силами оборони України в кілька разів перевищують їхні виробничі можливості. Саме в цьому може бути причина того, що російські військо ходять у штурми зовсім без техніки Про це розповів експерт з національної безпеки Іван Варченко.

Він зазначив, що інформацією про реальний стан російського військово-промислового комплексу володіють тільки спецслужби. Експерт нагадав, що з 2014 року всі моніторингові місії припинили свою діяльність у Росії.

“Я не виключаю, що Росія скористалася цією можливістю для того, щоб порушити всі наявні на той момент норми та правила, під якими вона підписувалася, щодо обмеження звичайних озброєнь у Європі. І, відповідно, танків може бути більше, ніж вона задекларувала, наприклад, навіть на той 2012-2013 рік. Ми розуміємо, що загалом у них було близько 12 тис. танків, із них 3 тис. — ті, які були на ходу, були на гусеницях, і близько 8-9 тис. — ті, які перебували на більш-менш глибокій консервації. Іншої бронетехніки — БТР, БМП, МТЛБ — було близько 25 тис. разом із законсервованою, близько 6-7 тис. працювало в російських збройних силах. Зрозуміло, темпи, з якими українські Сили оборони знищують російську бронетехніку, будь-які танки, бронемашини — ці темпи в десятки разів перевищують можливості російського військово-промислового комплексу виробляти нові машини”, — сказав Варченко.

За його інформацією, зараз росіяни виробляють танків більше, ніж у період 2014-2021 років.

“Зараз вони інтенсифікували це виробництво, роблять більше у 2, можливо, у 3 рази — можливо, 300, можливо, навіть 400 (танків на рік). Але ми розуміємо, що 6,5 тис. танків, знищених за 2 роки — це завдання, для якого ресурсів російського ВПК не вистачає”, — сказав експерт.

Напади на заводи російського військово-промислового комплексу є санкційними і шкідливими, що обмежують доступ до російських комплектуючих і промислового обладнання. Він зазначив, що імпортозаміщення в Росії не може повністю компенсувати втрату комплектуючих.

“Наші удари по російському енергетичному комплексу, по тих підприємствах, які обслуговують військово-промисловий комплекс, і, відповідно, виробляють нафту, бензин, інші види палива, солярку, зрозуміло, що ці удари для Росії є більш згубними, ніж для України, оскільки вони дуже великою мірою залежать від тих комплектуючих, які на сьогодні відновити повною мірою не можна. І навіть не факт, що на кожному підприємстві можна якимось чином замінити те, що знищується”, — сказав Варченко.

Експерт наголосив, що Україні необхідно знищувати центри енергетичного забезпечення російської армії.

“Що стосується безпосередньо озброєнь, різних видів озброєнь, зрозуміло, що вони будуть, звичайно ж, намагатися обходити шляхом чорних й сірих схем. Ми бачимо, як щодо ракет, наприклад, там, де багато технологій, зокрема з країн західного світу, це в них пробуксовує… Ми бачимо, як вони компенсують бронетехніку завдяки тому, що з глибокої консервації витягають якусь техніку та намагаються з двох, з трьох зліпити щось одне і відправити швидше на фронт. Тут їм теж важко, але тут імпорт їм й не дуже потрібен”, — зазначив Варченко.

Він нагадав, що Північна Корея допомагає РФ поповнювати боєприпаси або техніку, що створює додаткові проблеми Україні.

“Зрозуміло, що Росія намагається через такі самі сірі схеми працювати з китайським ринком, можливо, навіть через інші країни. Ми бачимо, як активно вони працюють, намагаючись електронні чіпи притягнути в Росію через країни Середньої Азії, пострадянські країни, де в рази зросла кількість імпорту цих чіпів у побутовій техніці. І ми розуміємо, що це зростання в рази — це, звичайно ж, далі робота на російський ринок, знову ж таки через контрабанду”, — сказав експерт.