Володимир Зеленський зробив важливу заяву в контексті масштабного обміну полоненими між РФ і Україною, що стосується російського військового Володимира Цемаха

Головного свідка у катастрофі МН17, росіянина Володимира Цемаха перед обміном допитали слідчі з Нідерландів. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, передають Українські новини:

«Його допитали і не тільки перед поверненням (в Росію – ред.) …Ми все, що нас попросили (європейські лідери – ред.), зробили, це було дуже складно, я дуже боявся, що через це у нас міг зірватися обмін», – заявив Зеленський.

Колишнього «начальника ППО» Слов’янської бригади «ДНР» Володимира Цемаха вважають головним свідком у справі про катастрофу літака Malaysia Airlines на Донбасі в 2014 році. Український президент також зазначив, що слідчі з Нідерландів «виконали з Цемахом всі необхідні слідчі дії».

Буквально годину тому стало відомо, що Голландія зажадала від Росії видати Володимира Цемаха:

«Голландія офіційно зажадала від Росії видачі обвинуваченого у справі про збитий ” Боїнг ” Володимира Цемаха, але офіційний представник російського МЗС Марія Захарова відмовилася відповідати на це питання», – йдеться в повідомленні «Обозреватель», що посилаэться на російський Інсайдер. Як відомо, зараз звільнений Апеляційним судом Києва Цемах разом з іншими обміняними росіянами приземлився у московському аеропорту Внуково.

Також, за словами Зеленського, відомо, що Цемаха допитали у справі збитого боїнга MH17 не тільки перед обміном. Баканов підтвердив, що Цемах був допитаний, матеріали долучені до справи і додав:

«Рішення не було спонтанним, а добре виваженим з боку президента, оскільки відсутність Цемаха в списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів з Росією. До речі, як і відсутність прямого авіакоридору з Москви».