Звільнити тимчасово окупований Херсон можна двома шляхами. Один із них – це знищення Антонівського мосту, який російські окупанти, відступаючи, все одно підірвуть.

Про це в розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним сказав військовий експерт Олег Жданов.

“Я думаю, що тут два варіанти. Перший варіант – це знищення Антонівського мосту: як залізничного, так і автомобільного. Там біля Антонівського мосту є і залізничний. Справа у тому, що вони нам все одно не дістануться: росіяни, відступаючи, все одно їх підірвуть, бо вони заміновані. Але підірвавши мости, ми відріжемо росіян від логістики. Навести там понтонну переправу, то її буде дуже просто знищити. Другий варіант – це завдавання удару в напрямку Каховки. Для того, щоб розсіяти це угруповання навпіл. Тоді можна буде наступати на дві сторони. Це дасть можливість херсонське та криворізьке угруповання поставити в умови оперативного оточення. Є багато варіантів. Наприклад, нам обіцяють збільшити постачання РСЗВ. Тоді можна просто взяти під вогневий контроль мостові переправи. Все, що переїжджає, просто знищувати. Тоді можна посадити на “голодний пайок” угруповання, бо вони довго не протягнуть без боєприпасів”, – сказав Жданов.

Після знищення російських складів зброї на тимчасово окупованих територіях росіяни змушені переносити їх подалі. Раніше загарбники розміщували своє озброєння за 30 кілометрів від лінії фронту, зараз же вони цього не роблять через HIMARS.

“Відбувається те, що кількість боєприпасів, які окупанти перевозять автомобілями, зменшується в рази. Тобто якщо раніше вони за добу могли привезти на вогневу позицію тисячу вистрілів, то тепер вони можуть привезти тільки п’ятсот, а може й менше. Тепер ускладнюється логістика: якщо ти хочеш зберегти той самий темп підвезення, то потрібно вдвічі збільшити кількість автомобілів. А для цього потрібно більше людей. Наприклад, ящик боєприпасів до “Граду” важить 100 кілограмів. Його особливість така, що він має довжину 3 метри. Удвох його нести незручно, його можна підняти лише вчотирьох. Для вистрілу 100-мм гармати є два снаряди в одному ящику. Його вага – 87 кілограмів. Машини спочатку потрібно завантажити, потім розвантажити. Те саме з танками, бронетранспортерами: їм потрібно принести заряди, їх треба заправити. Якщо двигун в танку не заведений, то ти особливо не постріляєш, бо все має працювати”, – сказав Жданов.

Військовий експерт додав, що відстань до складів катастрофічно впливає на хід бойових дій.

“І поки у нас не було можливості завдавати ударів по тилах ворога, бо, ймовірно, у нас були проблеми з боєприпасами до реактивних систем залпового вогню, то противник все завозив до вогневих позицій. Тобто росіяни могли розміщати склади за 30 км від наших позицій”, – пояснив Олег Жданов.

Російська армія уже не має сил і засобів для наступальних операцій, а тому переходить на старе радянське озброєння і бере до своїх лав аби-кого.

“Російські окупанти видихнулися у плані наступального потенціалу. У плані оборонного потенціалу вони дуже сумніваються у своїй здатності вистояти, якщо ЗСУ підуть у наступ. Відбувається перезбалансування – у протилежний бік”, – каже Жданов

За його словами, якщо Українах починали війну практично зі старим радянським озброєнням, кількістю штату мирного часу, і наші запаси дуже швидко почали закінчуватися, то тепер Росія переходить на старе радянське озброєння і збирає “шлункові батальйони”. У росіян закінчилася сучасна військовв техніка, але замінити її нічим.

“Росіяни кинулися знімати техніку зі складів зберігання. Там порушення умов зберігання призвело до того, що техніка не дожила до війни. Вона потребує фактично капітального ремонту. Вони у військових частинах збирають так звану техніку “третіх батальйонів”. Це те, що у частинах зазвичай стоїть в очікуванні ремонту. Думали, що вона у кращому стані, але там – така ж “картина”, – говорить Олег Жданов.