Військовий експерт прокоментував реальність чуток про масове зосередження військових літаків військ РФ на спільному кордоні з Україною. Раніше в мережі з’явилася інформація, що ворог зосередив там близько 400 літаків і 300 вертольотів.

Як зазначив полковник Збройних сил України в запасі та військовий льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі з російською журналісткою Юлією Латиніною, ця інформація не відповідає дійсності. За його словами, літак – це мобільний апарат, для якого подолати сотні кілометрів – не відстань.

У цьому контексті він уточнив, що Росії немає сенсу стягувати до своїх кордонів таку кількість літаків, адже навіть старі штурмовики-бомбардувальники Су-25/СУ-24 з легкістю долають по 500-600 кілометрів, в залежності від палива і навантаження. А у нових російських Су-30-35 бойовий радіус виходить за тисячу кілометрів.

“Літаку для того, щоб виконати бойове завдання в тому ж Бахмуті необов’язково бути біля кордону. Він може прекрасно відчувати себе в тому ж Енгельсі: злетіти, дійти, відпрацювати і повернутися”, – сказав він.

Світан заявив, що наразі біля кордонів з Україною немає скупчення російських літаків.

“Ніхто літаки біля кордонів з Україною й не накопичував. Вони розосереджені приблизно на чотирьох десятках аеродромів по периметру України – це і в Білорусі, це в Росії (в п’яти областях – Брянська, Воронезька, Курська, Бєлгородська, Ростовська області), і на території окупованої України, в основному в Криму”, – перерахував він.

Він уточнив, що на кожному з таких аеродромів знаходиться приблизно від однієї до трьох ескадрилій літаків, а на деяких по кілька полків.

“Це не 300 і не 400 літаків. Якщо все порахувати, то я б так сказав 700-800, десь так”,- заявив він.

Захисники України не покладаючи рук боронять державу, виборюють саме право на її існування з першого дня вторгнення Росії. Завдяки їхній звитязі й західні партнери змінили своє ставлення до цієї війни.

Сьогодні цивілізований світ розуміє, що перемогти країну-окупантку на полі бою в Україні реально. А тому надає все більше сучасного озброєння та навчає працювати на ньому українських військових, що з кожним днем наближає контрнаступ. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю.

Для реалізації задуму Генштабу в України мають бути відповідні сили та засоби. Підготовка до нього потребує певного часу для злагодження підрозділів та навчання танкових екіпажів. Відтак з технічних причин контрнаступ може орієнтовно розпочатися протягом наступних двох місяців.

Як будемо готові, вирішимо, коли йдемо в контрнаступ. Зараз прогнозувати, коли це станеться – неправильно,
– сказав Резніков.

Резніков також зазначив, що контрнаступ залежить від погодних умов. Наприклад, у лютому в Росії не спрацювала ставка на так званого “генерала мороза”. Це забезпечило Україні перевагу на полі бою, оскільки ґрунт і болота так і не промерзли. Однак й українським військовим важливо розглядати ймовірні наслідки погодних умов весною на успішність контрнаступу.

Наразі ж військові зосереджують зусилля на тому, щоб не дати окупантам успішно піти в наступ.

Резніков також розповів, що до початку контрнаступу необхідне певне приготування. Воно включає:

підготовку танкових екіпажів,
злагодженість підрозділів,
налагодження системи швидкого відновлення техніки.

Це процес, який потребує певного часу та зусиль. Зокрема, необхідно підготувати механіків, артилеристів, командирів екіпажів та технічний персонал.

Підготовка танкових екіпажів передбачає злагодженість підрозділів, по суті це штурмові завдання. Це забере якийсь час. Берімо реальні терміни – до двох місяців,
– підкреслив Резніков.

За цей час “механіки знатимуть як керувати, артилеристи – як стріляти, командири екіпажів – як давати завдання, а техніки – як обслуговувати”. Також під час контрнаступу українські війська будуть потребувати потужних броньованих систем для захисту екіпажів та сучасних танків, які зможуть проривати лінію оборони росіян.