ЗСУ можуть зайти до РФ, щоб вирішити локальні завдання, такі як оточення російського угруповання, проте йти на Москву або Урал не потрібно, щоб не втратити підтримку Заходу.

Про це заявив ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман.

В інтерв’ю він розповів про те, що оптимальним сценарієм завершення війни для України є повернення всіх своїх територій і беззастережна капітуляція Росії з демілітаризованою зоною на її землях.

«Вихід на кордони нашої країни для початку, потім підписання певних документів, у тому числі з Російською Федерацією, з тією її владою, яка є, або з тією, яка прийде замість неї. Йдеться не про мирний договір, а про прийняття капітуляції російських військ, визначення того, що Росія нам винна, і на скільки кілометрів ми можемо побудувати демілітаризовану зону вглиб території РФ – 200, 300 або 500», — вважає Гетьман.

На думку військового аналітика, Україна може зайти на територію Росії, щоб вирішити певні тактичні завдання. Наприклад, мова йде про оточення одного з угруповань РФ, яке в тій ситуації можна буде організувати шляхом заходу на російську територію. Але на Москву чи до Уралу йти не треба.

«Сенсу просуватися далі, вглиб Російської Федерації, йти у Москву або до Уралу немає. Це моя особиста думка, І я не знаю, що вирішить Генеральний штаб. Наприклад, коаліція військ «Буря в пустелі», коли відбувалося звільнення Кувейту від Саддама Хусейна, знищила армію Хусейна, але не перетнула кордони Кувейту, тобто не заходила на територію іншої країни, зупинилися, а потім вже тривали політичні та економічні санкції, тиск тощо. Якщо потрібно оточити певне угруповання військ, це можна зробити і з території РФ, адже кордон – не стіна, яку не можна подолати», — вважає Гетьман.

Якщо ЗСУ підуть далі вглиб РФ, є ризик втрати підтримки з боку Заходу.

«Але, як на мене, до наступальних дій вглиб Росії вдаватися не варто, тому що ми можемо втратити підтримку світу, бо думка може змінитися. Навіть зараз Німеччина і США просять не стріляти їхньою зброєю по території Російської Федерації. А це лише постріли… Упевнений, якщо наші солдати будуть заходити на територію Росії не заради проведення локальних тактичних дій, а для наступу на Москву, наприклад, щоб підняти над Кремлем наш прапор (цього дуже хочеться), я думаю, що позиція світу зміниться – нас припинять підтримувати», — підкреслив Олексій Гетьман.

Зазначимо, Президент Володимир Зеленський звернувся до жителів Криму та Севастополя. Він наголосив, що окупанти не назавжди на півострові, Україна нікого Росії не залишить та всіма засобами переможе у війні.
Про це він повідомив у своєму зверненні на офіційному каналі у Telegram.

«Хочу зараз окремо сказати всім нашим людям у Криму, в Севастополі, в усіх окупованих районах півдня та сходу нашої держави – у поки що окупованих районах. Дорогі українці! Усі ви відчуваєте, що російська присутність на нашій землі не назавжди. Я – знаю це», – сказав український лідер.

Президент зазначив, що Україна поверне свою територію та своїх громадян.

«Ми нікого окупантам не залишимо. І всіма засобами працюємо заради того, аби ця війна завершилася поразкою окупантів», – зауважив він.

Додамо, Деокупація Криму стала реалістичною, а не ефемерним явищем — як це було раніше. Щобільше — вже досягнуто позитивних просувань у цьому питанні.

Про це в ефірі українського телеканалу висловив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Сьогодні деокупація Криму цілком реалістична, причому військовим шляхом. Є вже конкретні результати, наприклад, контроль над Чорноморською акваторією, особливо в західній її частині», — наголошує представник ОП.

Він вважає, що лише після перемоги України над Росією можливо розраховувати на посилення безпеки в Європі.