Стратегічна ініціатива — в руках українських Сил оборони. Вони повільно, але впевнено просуваються фактично по всій лінії фронту. Про це сьогодні, 1 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.

“Зараз ситуація у нас така, що ми просуваємося фактично по всій довжині лінії фронту. Тобто стратегічна ініціатива в наших руках. Ми просуваємося досить повільно. Поступове просування обчислюється на тих чи інших ділянках у 500 метрів, 1000 метрів. Під Бахмутом, наприклад, є такі просування. Коли ми говоримо про контрнаступ ЗСУ, маємо на увазі насамперед Запорізьку область, південь України, де теж триває тактичний характер просувань”, — зазначив Попович.

Оглядач також прокоментував нещодавню заяву президента Володимира Зеленського в інтерв’ю іноземним ЗМІ. За його словами, Україна хоче показати результати на полі бою перед майбутнім самітом НАТО в Литві, що розпочнеться 11 липня.

“Коли ми говоримо про результати, очевидно, йдеться про те, що має бути зафіксовано певний прорив, тобто звільнення якогось великого населеного пункту. Наприклад, Токмака або Василівки. Це досить великі міста Запорізької області. Часу для цього залишилося, очевидно, не дуже багато. З урахуванням того, що президент каже, що ці результати потрібно буде показати перед початком саміту НАТО. Тобто буквально лічені дні. Але давайте сподіватися, що ці результати, успіхи будуть продемонстровані. Все може бути, все в наших інтересах”, — зазначив Денис Попович.

Він також зазначив, що на тимчасово окуповані території півдня України було перекинуто підкріплення російських окупантів, зокрема в Запорізьку область.

“Там зберігається можливість перекидання підкріплень, насамперед із Криму. Вона ускладнена у зв’язку з тим, що був вогневий вплив на Чонгарський мостовий перехід. Але здебільшого ускладнена в бік Запорізької області. А в бік Херсонської області, наскільки було відомо, зберігалися можливості логістики. Хоча з підривом Чонгарського мосту загалом умови були ускладнені”, — доповнив гість ефіру.

Цілком імовірно, що російські окупанти можуть вдатися до нових терактів, щоби відстрочити контрнаступ ЗСУ у літній період – якраз сприятливий для просування армії, пояснив генерал-лейтенант ЗСУ Ігор Романенко в одному з інтерв’ю.

Він зауважив, що підрив дамби Каховської ГЕС мав ще й військовий аспект – щонайменше на місяць сповільнив наступ ЗСУ на цьому напрямку.

Та у окупантів є й інші ідеї для терактів. “Щодо можливого теракту на “Титані”, то він може відстрочити наш наступ на цьому напрямі на 7-10 днів. Він призведе до хімічного зараження території, ураження людей і тварин. Заходити на територію, де знаходяться отруйні речовини, дуже складно. Тому тут, безумовно, також є військовий аспект”, – зауважив Романенко.

Разом з тим генерал не вірить, що росіяни доведуть ситуацію на ЗАЕС до ядерного вибуху, але можуть провести операцію під “фальшивим прапором” – організувати стаціонарну брудну бомбу із зараженням кількох областей.

“Тут є різні аспекти – і політичні, і економічні, і соціальні. Але у всіх цих трьох випадках – Каховська ГЕС, “Титан”, ЗАЕС – є і військовий аспект: призупинити наступ Сил оборони України. Літо – найбільш сприятливий період ведення бойових дій. Ворог це розуміє та робить усе, щоб зривати ці терміни”, – зауважив Романенко.

Романенко також додав, що для Генштабу “настав час ухвалювати рішення, де завдавати головного удару”: “Так чи інакше, є тиждень чи днів десять, коли треба буде визначатися з напрямками головних ударів та запровадженням туди резервів, оскільки літній час не такий уже тривалий, а стратегічні можливості ми вже накопичили. Діяти лише на тактичному рівні для нас нераціонально”.