На Бахмутському напрямку ситуація надзвичайно складна. Бої ідуть уже в самому місті. Найближчі декілька днів можуть стати вирішальними і за потреби ЗСУ можуть відійти від Бахмута. 

 Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов.  
 7 січня міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу повідомив, що російська армія захопила кілька сіл неподалік Бахмута. Українська розвідка цю інформацію спростувала. 
 За словами Селезньова, майбутня доля Бахмута залежить від траси, яка з’єднує місто з української землею. 

Тільки-но путінська армія зможе взяти місто бодай під щільний вогневий контроль, треба буде ухвалювати рішення щодо ведення маневреної оборони. Значить відходити на нові рубежі та позиції і полишати це місто,  – додав військовий. 

Однак, якщо цього не вдасться, то й далі українська армія буде стояти на своїх позиціях і знищувати ворога на тому напрямку. Селезньов зауважив, що бої у міській забудові завжди важкі і часто більших втрат завдають саме штурмовим бригадам, порівняно із захисниками територій. 

Військовий повідомив, що загони, які штурмують Бахмут зараз значно відрізняються від вагнерівців. Нині на цьому напрямку працюють російські професіонали, імовірно, десантники. За словами бійців, що боронять Бахмут, ситуація ускладнилася, адже тепер дії російської армії більш злагоджені, загарбники мають краще забезпечення і підготовку. 
 
Я думаю, що найближчі дві доби, можливо, три буде визначатися доля українського Бахмута,  – додав військовий. 
 
Селезньов наголосив, що війна – це не про квадратні кілометри, а про людські долі. Якщо ситуація буде критичною, то українські військові змушені будуть відійти. 

Найважливіше для ЗСУ зберегти особовий склад, провести перегрупування, підготуватися і провести контрнаступальну операцію, на кшталт харківської, вважає полковник. Хоч звільнення будь-якого міста, набагато складніша операція, аніж його оборона. 

З можливою втратою Бахмуту, ми втрачаємо частину української території, але сказати, що ця втрата призведе до критичного руйнування всього східного флангу російсько-українського фронту я б не ризикнув, – підкреслив військовий.

При цьому за словами військових, які безпосередньо ведуть бої за місто, наразі усі військовслужбовці налаштовані утримувати свої позиції та боротися за кожен метр Бахмуту. Про це в ефірі Апостроф TV сказав військовий експерт, екскомандувач десантно-штурмових військ України Іван Якубець. 

Ми продовжуємо утримувати Бахмут, і поки нам не перекрили шляхи постачання, ми будемо його утримувати. Це немаленьке за площею місто, яке дозволяє вести досить упорні бойові дії оборонного характеру, як на підступах до Бахмута, так і у самому місті. Треба розуміти, щоб росіянам вести наступ на місто не лише з флангів, а й у лоб, їм потрібно мати перевагу над нашими військами один до п’яти. Це каже про те, що бойові дії у Бахмуті відволікають значну чисельність зс рф, що зменшує їх можливості для наступу на інших напрямках. Тому тут Бахмут виконує роль демпфера, який вбирає у себе якомога більше резервних підрозділів рф, знищує їх, виснажує та зменшує бойовий потенціал російської армії“, – розказав він. 

Водночас, за його словами, щоб зберегти життя наших військових, є ймовірність, що з міста доведеться відступити. 

Треба визнавати, що прийде такий час, коли доведеться діяти так, як це було в Лисичанську та Сєвєродонецьку. Треба розуміти, що ми не повинні бути такими впертими, щоби лобом пробивати стіну“, – пояснив Якубець.