Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає можливим зменшення заробітної плати народним депутатам та витрат на утримання депутатського корпусу для перерахування цих коштів на боротьбу з коронавірусом.

Про це Разумков сказав в ефірі телеканалу “НАШ”.

“Мені важко зараз відповісти за всіх народних депутатів, як показала практика, не всі будуть готові відмовлятися (від зарплати – ред.), тому що раніше була ініціатива перераховувати так звані “депутатські” до спеціального фонду, але не всі фракції підтримали ці ініціативи. Наприклад, я вважаю, що це можливо, я не знаю, наскільки зменшити, але серйозно зменшити заробітні плати і утримання депутатського корпусу – мені здається, що це можливо”, – сказав Разумков.

Відмітимо, що підготовлені урядом зміни до держбюджету передбачають скорочення зарплат усіх державних службовців. Про це заявив Володимир Зеленський.

“Підкреслю, що деякі видатки нажаль дійсно скорочуються, але тільки тимчасово, і будуть обов’язково повернуті після подолання короновірусу. Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, вже з квітня їх зарплата не перевищує 47 тисяч гривень. За словами президента, це стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників НБУ, ЦВК та багатьох інших чиновників. Такі ж самі обмеження стосуються і членів наглядових рад. “Мільйонні зарплати та премії пішли у минуле”, – зауважив Зеленський.

Окрім цього Разумков зазначив, парламент зможе повернутись до звичайного режиму роботи за календарним планом третьої сесії, яка триває з 4 лютого по 17 липня 2020 року. Це відбудеться, якщо буде не достатньо механізмів, щоб ухвалювати рішення на позачергових засіданнях.

Верховна Рада змінила графік: стало більше засідань комітетів і менше пленарних засідань. Саме тому парламент наразі працює за процедурою проведення позачергових пленарних засідань, сказав Разумков у програмі “Свобода слова”.

“Щодо переходу в постійний режим пленарних засідань, тобто у звичайний режим, я думаю, що це на сьогодні не зовсім доцільно, адже ризики захворювання ще достатньо високі. Сьогоднішні можливості, які є, дають нам реальні механізми ухвалювати рішення. Якщо ми будемо бачити, що цього недостатньо, то я думаю, що ми перейдемо до звичайних пленарних засідань,”– зазначив Разумков.

Як повідомляли, на позачерговому засіданні 30 березня народні депутати ухвалили зміни до постанови “Про деякі питання організації роботи Верховної Ради України на період дії карантину в Україні”.