На Бахмутському напрямку ініціатива зберігається за українськими військовими, а російські загарбники перебувають у глухій обороні.

Зокрема, Сили оборони мають певні успіхи на кількох напрямках.

Про це розповів керівник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш, зауваживши, що розуміючи це, окупанти починають закріплюватися.

«За минулу добу (18 жовтня – ред) нам вдалося на різних ділянках фронту просунутися від 100 до 300 метрів. Найголовніше – це постійні зусилля, які докладають наші захисники та захисниці. Ми не збавляємо темпів. Так, імовірно, це не так швидко, як комусь здавалося б», – сказав керівник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ.

Однак, як наголосив Євлаш, найважливіше – зберегти життя та здоров’я українських військовослужбовців, а також планувати операції. Оскільки грамотно й правильно спланована операція матиме досить позитивні результати. Зокрема, про успіх Сил оборони свідчить реакція противника.

«Це означає, що ми 100% на правильному шляху й необхідно діяти в тому ж напрямку. Ворог розуміючи, що втрачає своє положення, вже починає облаштовувати свої позиції поблизу дороги Бахмут – Горлівка, яка раніше перебувала під нашим вогневим контролем»,– пояснив Ілля Євлаш.

За його словами, ворог поступово починає закріплювати свої позиції. Відтак окупанти обладнують мінно-вибухові й інженерні загородження, аби сповільнити наш наступ. Адже росіяни розуміють, що наступ українських військових впевнений, хоч і повільний.

«Проте ніщо не зупинить наступ, час якого настав,»– підкреслив Євлаш.

Варто зазначити, що росіяни в паніці, адже втрачають свої позиції на південь від Бахмута. Противнику не вдалося здобути успіху, однак Збройні Сили, стримавши наступальний порив, активно просуваються на багатьох ділянках фронту.

Ця ситуація створює для окупантів серйозні проблеми. Про це сказав офіцер ЗСУ Тарас Березовець, зауваживши, що Бахмутський напрямок є одним з найбільш стратегічних.

Бахмут залишається стратегічним напрямком. Його недарма називають воротами Донбасу.

«Зараз на Сході противник має низку серйозних проблем. Окупанти не можуть залучити на інші напрямки свої оперативні резерви, які зосереджені біля Бахмута. Через це росіяни відчувають серйозний дефіцит кадрових частин на інших стратегічних напрямках, зокрема на Лимано-Куп’янському,»
– додав офіцер ЗСУ.

Російські загарбники змушені застосовувати напівпідготовлені угруповання «Шторм-Z», до яких входять зеки. Це також призводить до зростання дезертирських настроїв у російській армії.

«Ми бачимо, що на Куп’янському напрямку 25 й 126 армії Росії активно говорять про те, що хочуть відступати з цього напрямку через те, що їм не виплачують зарплати та бойові виплати, а також через високі втрати особового складу,» – зазначив Березовець.

Використання новітніх видів озброєння, зокрема ATACMS, призводитиме до збільшення панічних настроїв серед російських підрозділів, зростання рівня дезертирства, самострілів й відмов виконання наказів російського військового командування.

Методом килимових бомбардувань російські загарбники розбомбили Соледар, Сєвєрськодонецьк, Мар’їнку тощо. Так само армія Росії знищила Бахмут. Нині від міста залишилися купи каміння й руїни.

Збройні Сили понад рік героїчно проводили оборонну операцію, внаслідок якої були перемелені кращі кадрові частини армії Росії та ПВК «Вагнера».

«Завдяки героїзму та професіоналізму українських військових ПВК Євгєнія Пригожина фактично припинила існування. Вагнерівці стерлися в Бахмуті. Втрати ПВК становлять близько 30 тисяч особового складу», – мовив офіцер ЗСУ.