Радник Офісу президента Олексій Арестович підтвердив, що українські захисники дійсно підірвали деякі мости на кордоні з Білоруссю.

Про це він заявив у розмові з російським журналістом та правозахисником Марком Фейгіним.

Арестович запевнив, що загроза вторгнення окупантів з боку Білорусі не збільшилася.
“Нема великого накопичення військ. Чисельність (російського угрупування у Білорусі. – Ред.) радикально не змінюється. Воно поповнюється, але дуже повільно. Ще питання: ті війська, які там тренуються на полігонах, відправлять для нападу на Україну з півночі чи перекинуть на Донеччину. Відповіді нема. 10 тисяч (російських солдатів у Білорусі. – Ред.) – це дуже мало для вторгнення. Треба хоча б 20-25 тис.”, – пояснив Арестович.

За словами радника ОП, українські захисники вживають заходів оборони заздалегідь, адже “ніхто не хоче повторювати помилки початку війни”.

“На початку війни підрив мостів означав би, що Україн провокує війну. А зараз війна вже триває. І це ж наші мости, на нашій території. Якщо вони нам хочуть помститися, хай підривають мости на своїй території”, – каже він.

Арестович певен, що Лукашенко до останнього буде “викручуватися”, щоб не вступити у війну.

Зазначимо, що 16 листопада прикордонний комітет Білорусі повідомив, що Україна підриває мости на кордоні.

“Практично всі мости на Гомельському та Мозирському напрямку висаджені в повітря… Зараз починають підривати всі мости на Волинському напрямку”, — поскаржився представник маріонеткового режиму Лукашенка.
Армія Білорусі – дуже слабка, у неї немає належної підготовки, і багато її обладнання вже передано Росії.

Про це сказав британський військовий експерт, полковник Глен Грант у ефірі “Еспресо”.

“Білоруська армія дуже слабка з голови. У неї немає належної підготовки, і багато її обладнання вже передано Росії. Це не та армія, яка справді може напасти. І все ж це не означає, що їх не можуть змусити це зробити”, – заявив він.

На думку Гранта, що відповідь на питання щодо наступу з півночі – в руках Зеленського.

“Він повинен переконатися, що політично вся білоруська система, її уряд розуміють, що якщо Білорусь перетне кордон з Україною, то все – Україна вторгнеться в Білорусь та звільнить її від тих, хто при владі. Ми повинні чітко дати їм зрозуміти, що переходу кордону не повинно бути, що для них це не під силу, адже у них недостатньо військ, щоб це зробити розумно. Тож якщо ж вони нападуть, то буде набагато більше смертей як з боку росіян, так і з боку білорусів, і я не думаю, що білоруські солдати взагалі хочуть воювати з вами, насправді я впевнений, що цього вони не хочуть”, – підсумував експерт.

Раніше вже повідомлялось, що Військовий експерт та керівник благодійного фонду “Повернись живим” Тарас Чмут вважає, що окупанти можуть використати російське угруповання в Білорусі на Волинському, Рівненському та Житомирському напрямках.

Таку думку він висловив в інтерв’ю проєкту “Орестократія”.

Чмут припускає, що росіяни можуть спробувати взяти під вогневий контроль Рівненську АЕС.

“Очевидно, там недостатньо сил і засобів для того, щоб захопити Київ, але може відбутися спроба захоплення Волинської, Рівненської та Житомирської областей або хоча б ускладнення логістики, ускладнення в цілому життєдіяльності, а це економіка країни. Вони також можуть спробувати взяти під вогневий контроль Рівненську АЕС”, – сказав експерт.

На його думку, такий наступ може розпочатися в будь-який момент.

“Ми не знаємо скільки, але білоруси проходять мобілізацію, їх розбавляють російськими військами і поки що все йде до того, що це можливо. Ми ще не виграли війну, вона ще не закінчилася, давайте виходити з ймовірних гірших сценаріїв. Можливо, Україна пояснить білорусам, що так недобре робити, і вони знайдуть спосіб не вступати в цю війну, можливо, Захід нас підтримає додатково в цьому бажанні, тут все змінюється кожного дня, через тиждень вже абсолютно інші умови”, – заявив Чмут.