Послання від українських партизанів продовжують з’являтись в окупованому Криму. Нову листівку помітили у Керчі.

У ній патріоти натякнули на звільнення півострова до Дня незалежності України. “24.08.2022. Коли повернемося, все буде гаразд”, – йдеться у тексті послання. При цьому, судячи з листівки, її залишили активісти українського партизанського руху “Жовта стрічка”.

“Зазначимо, що вже зараз настрій людей в окупованому Росії Криму, починає різко змінюватися. Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева розповіла про оперативну ситуацію в Криму та пояснила, чому кримчани активно виїжджають із півострова,”– передає Інформаційне видання “ВІКНА”.

Їде досить велика кількість людей. На превеликий жаль, серед них і кримські активісти, які опираються окупаційній владі на території півострова. За нашими даними, завдяки активістам вже було понад 100 випадків спротиву у Криму. Це абсолютно нові люди, яких ми не бачили упродовж цих восьми років.

Друга категорія людей, які виїжджають із Криму, це ті, кого окупаційні незаконні органи намагаються призвати до російської армії або відправити на бойові дії. Але поки що чимало відмов від підписання контрактів, бо люди не хочуть помирати на війні проти України. І, звичайно, є категорія, яка боїться, що бойові дії будуть перенесені на територію півострова, тому зі страху виїжджають. Є частина людей, які повертаються на територію України.

Таких громадян чимало, і вони пишуть листи до нас і просять допомогти з перетином державного кордону, запитують, чи відповідальність буде, якщо вони виїжджатимуть не через материкову Україну. Державна прикордонна служба давала роз’яснення, що у разі непереборних обставин виїзду відповідальність не покладатиметься на громадян.

“Ми закликаємо тих людей у ​​Криму, які бояться бути покликаними до російської армії, таким чином виїжджати з території півострова. І жодної відповідальності за це перетин кордону в невстановленому порядку не буде”.

А поки ми боремося за свою свободу та очікуємо на звільнення Криму від російських окупантів, українські військові продовжують вибивати загарбників з території України. Таміла Ташева також наголосила, що тепер уже в Криму всі розуміють, що з кожним роком стає жити дедалі складніше. Чимало кримчан на запитання «Як справи?» похмуро відповідають:

«Головне, щоб гірше не було». Мало тих, хто вірить у краще майбутнє. Але це не стосується проукраїнськи налаштованих кримчан: ті, навпаки, підбадьорилися, сподіваючись, що ЗСУ після успішного контрнаступу вже цього року увійдуть до Криму і повернуть контроль України над Кримським півостровом.

«Щодо наших громадян, то я більш ніж на 100% впевнена, що ці люди чекають на Україну. Я спілкуюся з великою кількістю людей – не лише кримських татар, які розповідають про настрої на території півострова. Всі вони кажуть, що ми сподіваємося, що це саме той момент, завдяки якому ми зможемо повернути територію Кримського півострова, ми чекаємо на армію», – зазначає представниця президента України в АРК Таміла Ташева.

Таміла Ташева також вважає, що зараз українська влада більш злагоджено протидіє окупації територій, ніж у 2014 році.

«Ми багато чого навчилися. Українська влада злагоджено працює на протидію незаконній паспортизації та колабораціонізму. Тому що на той момент ми не були готові і держава не несла повної відповідальності за те, що відбувається у Криму. Не могли повноцінно допомогти внутрішньо переміщеним особам. Зараз, хоч і є проблеми, але вони не мають такого системного характеру, яким у нас був у 2014 році», – підсумувала Ташева.