Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів президенту Росії Володимиру Путіну на слова про перетин “червоних ліній” через прихід НАТО на українську території. Він наголосив: Україна сама розбереться, що їй робити зі свого боку кордону.

Про це глава МЗС України написав у своєму твітері.

Кулеба зазначив, що «Червоні лінії» Путіна обмежуються територією РФ.

“З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи”, – додав міністр.

Нагадаємо, Володимир Путін та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорювали тему потенційного розширення НАТО на територію України. Вирішили, що будуть приймати відповідні дії разом.

Як сказав Пєсков, такі дії з боку Альянсу Путін розцінював би як перетин “червоних ліній”.

Зі свого боку Лукашенко заявив, що на кордоні України та Білорусі начебто відкривається новий “фронт”.

“Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть натовські війська. Під виглядом навчальних центрів вони створюють фактично бази. Бази Сполучені Штати створюють в Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати”, – вважає він.

За його словами, він це обговорив з Путіним і “домовилися, що там треба робити якісь дії”.

В іншому випадку, Білорусь і Росія найближчим часом ніби-то матимуть прямо на кордоні неприйнятну для них ситуацію, “аж до розміщення ракет відповідної дальності”, – повідомив Олександр Лукашенко.