Новинними стрічками пронеслися хвилею повідомлення про те, як рота ПТРК 66-ї окремої механізованої бригади на Лиманському напрямку за чотири дні успішно спалила 25 російських танків.

На це також звернув увагу оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«66-ка просто красені, але ось, що цікаво, показники знищення російських танків від початку жовтня і справді демонструють дуже цікаві показники! Так, з початку жовтня вже знищено 121 російський танк! Нагадаю, що у вересні це було 243 ОБТ. Але, тут цікавий, на тлі такого зростання палаючих російських ОБТ ще один показник, а саме — кількість знищених ББМ. А цей показник від місяця до місяця демонструє дуже скромні цифри. Наприклад, з початку жовтня було знищено 135 російських ББМ. Той, хто не в курсі, не зверне увагу на ці цифри, а яка різниця? А різниця в тому, що за логікою речей, втрат ББМ має бути завжди більше, ніж танків. І саме так було в березні 2022 року — 414 проти 889. Але, поступово ці показники стали зрівнюватися», — розповів експерт.

Він також висловив думку, про те, що сталося.

« А сталося те, що на сьогоднішній день в російських військах танків приблизно стільки ж, скільки і ББМ! Наприклад, 66-а ОМБр це Лимано-Куп’янська вісь. Це зона відповідальності ГВ «Центр» і «Захід», загальною чисельністю близько 150 БТГр. У складі цих 150 БТГр налічується 960 танків і 1 600 ББМ. Своєю чергою, штатно, 150 БТГр мають комплектуватися 1 650 танками і 4 950 ББМ. Дисбаланс? Але це ще не все. По Лимано-Куп’янській осі РВВ розгорнули черговий, типу, наступ, але хто зазвичай перебуває в першому ешелоні під час наступу? Багато хто, напевно, думає, що танки, які проривають оборони, але насправді ні. ББМ. Саме підрозділи на середній і легкій броні, а танки надають їм вогневу підтримку. У підсумку, наступати хочуть, а броні немає. Тобто, є, але не того функціоналу. А потрібно наступати… Ось і йдуть у першому ешелоні танки та успішно горять, на мінних полях і під ударами артилерії та підрозділів ПТРК. А тому РОВ танками затикають критичний дефіцит ББМ, втрати яких повноцінно компенсувати не можуть», — поділився Коваленко.

Додамо, що на тлі рясних опадів на сході на Лимано-Куп’янському напрямку стало менше боєзіткнень з окупантами, однак у найближчі тижні росіяни намагатимуться «викластись на повну», щоб досягти хоч якихось результатів, поки це ще відносно дозволяють погодні умови.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник Східного угрупування військ Ілля Євлаш.

«Залишилося ще приблизно декілька тижнів, поки остаточно не настане ожеледиця, ґрунти не розмокнуть. Вони до цього часу намагатимуться інтенсифікувати свої зусилля, викластись на повну, щоб досягти хоч якихось успіхів. Проте і ми, звичайно, знаємо про ці дії, ми готувалися до них, і наші інженерно-фортифікаційні загородження досить надійні, та і хлопці вже мають досвід і знають, як працювати в різних ситуаціях», – сказав Євлаш.

Зараз, за його словами, росіяни зосереджуються на використанні артилерії, тому що для цього не потрібні безпосередні зіткнення, і боєприпаси в окупантів є. Проте й українська контрбатарейна боротьба «не дрімає», запевнив речник ЗСУ.

Він повідомив, що у зв’язку з рясними опадами, що спостерігаються протягом останніх днів на сході, на Лимано-Куп’янському напрямку наразі знизилась інтенсивність боєзіткнень.

«Звичайно, не можна сказати, що вони взагалі відсутні. 11 зіткнень відбулося за минулу добу. Проте інтенсивність і обстрілів, і застосування авіації – вона впала. Також впала інтенсивність застосування безпілотних літальних апаратів», – розповів Євлаш.

За його словами, росіяни наразі зосередили увагу на Лимано-Куп’янському напрямку в районах Синьківки, Іванівки, Макіївки – намагаються перекидати туди свої штурмові загони Шторм Z, Шторм, стрілецькі батальйони й танкові підрозділи. Проте, як запевнив речник ЗСУ, успіхів окупанти не мають – Сили оборони тримають рубежі й відбивають атаки.